Higuaín góllal debütált a Juventusban

Gonzalo Higuaín 90 millió euróért igazolt nyáron Nápolyból a Juventushoz. Az argentin támadó el is kezdte törleszteni a vételárát, hiszen ezúttal győztes góllal jelentkezett.

A bajnoki címvédő együttes a 37. percben szerezte meg szezonbeli első gólját, Giorgio Chiellini bal oldali beadására Sami Khedira érkezett nagyszerű ütemben, és tizenegy méterről a jobb felsőbe fejelt (1–0).

A vendégek a 70. percben egyenlítettek, Josip Ilicic beadása után Nikola Kalinic fejese kötött ki a hálóban (1–1). Sokáig nem örülhettek a firenzeiek, jött ugyanis a 66. percben beálló Gonzalo Higuaín, és negyedórával a vége előtt közelről a jobb alsóba lőtt (2–1).

All Goals Italy Serie A – 20/08/2016 Juventus… by milena-georgieva1

A játéknap másik mérkőzésén az AS Roma magabiztosan, 4-0-ra győzte le az Udinese csapatát.