A Manchester United magabiztosan, a Liverpool őrült meccsen nyert

José Mourinho első mérkőzésén Bournemouth-ba látogatott a Manchester United. A Vörös Ördögök egy óriási védelmi hiba után Juan Mata révén kerültek előnybe a 40. percben. (0-1)

A második félidőben Wayne Rooney duplázta meg az előnyt, közelről a hálóba fejelt az angol. (0-2)

Öt perccel később Zlatan Ibrahimovic lőtte ki a hosszú alsót 25 méterről. (0-3) A svéd tehát első meccsén meg is lőtte első gólját a Unitednél.

A Bournemouth Adam Smith révén szépített, de 3-1-re a Manchester United nyerte meg a mérkőzést.

A játéknap másik meccsén vérbeli rangadót rendeztek a Premier League-ben. Az Arsenal fogadta a Liverpool csapatát. A 30. percben Alberto Moreno szabálytalankodott a tizenhatoson belül, de Theo Walcott kihagyta a megítélt büntetőt. Egy perccel később viszont akcióból betalált. (1-0)

A félidő hajrájában Phillippe Coutinho egyenlített egy szenzációs szabadrúgásgóllal. (1-1)

A 49. percben Adam Lallana szerezte meg a vezetés a Liverpoolnak, majd Coutinho növelte kettőre az előnyt. A 63. percben Sadio Mané szerzett parádés gólt, így 1-4-nél eldőlni látszott a mérkőzés.

Alex Oxlade-Chamberlain, majd Calum Chambers góljával feljött egy gólra az Arsenal, de egyenlíteniük nem sikerült, így a Liverpool elvitte mindhárom pontot az Emirates Stadionból.