Arsenal's Swiss midfielder Granit Xhaka (R) challenges Liverpool's Senegalese midfielder Sadio Mane (L) during the English Premier League football match between Arsenal and Liverpool at the Emirates Stadium in London on August 14, 2016.  / AFP PHOTO / Lee MILLS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

A Manchester United magabiztosan, a Liverpool őrült meccsen nyert

2016. 08. 14. 21:33

José Mourinho első mérkőzésén Bournemouth-ba látogatott a Manchester United. A Vörös Ördögök egy óriási védelmi hiba után Juan Mata révén kerültek előnybe a 40. percben. (0-1)

A második félidőben Wayne Rooney duplázta meg az előnyt, közelről a hálóba fejelt az angol. (0-2)

Öt perccel később Zlatan Ibrahimovic lőtte ki a hosszú alsót 25 méterről. (0-3) A svéd tehát első meccsén meg is lőtte első gólját a Unitednél.

A Bournemouth Adam Smith révén szépített, de 3-1-re a Manchester United nyerte meg a mérkőzést.

A játéknap másik meccsén vérbeli rangadót rendeztek a Premier League-ben. Az Arsenal fogadta a Liverpool csapatát. A 30. percben Alberto Moreno szabálytalankodott a tizenhatoson belül, de Theo Walcott kihagyta a megítélt büntetőt. Egy perccel később viszont akcióból betalált. (1-0)

A félidő hajrájában Phillippe Coutinho egyenlített egy szenzációs szabadrúgásgóllal. (1-1)

A 49. percben Adam Lallana szerezte meg a vezetés a Liverpoolnak, majd Coutinho növelte kettőre az előnyt. A 63. percben Sadio Mané szerzett parádés gólt, így 1-4-nél eldőlni látszott a mérkőzés.

Alex Oxlade-Chamberlain, majd Calum Chambers góljával feljött egy gólra az Arsenal, de egyenlíteniük nem sikerült, így a Liverpool elvitte mindhárom pontot az Emirates Stadionból.