Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates after scoring a goal during the Spanish league football match RC Deportivo de la Coruna vs Real Madrid at the Riazor stadium in Coruna on May 14, 2016. / AFP PHOTO / MIGUEL RIOPA

Ők hárman maradtak versenyben az Év játékosa díjra

2016. 08. 05. 16:31

Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann és Gareth Bale maradt versenyben az Év játékosa-díjért az UEFA-nál – írja hivatalos honlapján a szövetség.

Az Európai Labdarúgó-szövetség pénteken hozta nyilvánosságra a “döntősök” névsorát, miután júliusban már kihirdette az esélyesek tizes listáját. Utóbbira még felfért a tavalyi győztes Lionel Messi, de az argentin játékos a második körös szavazáson az ötödik helyen végzett.

Cristiano Ronaldo és Gareth Bale Bajnokok Ligáját nyert a Real Madriddal az idei szezonban, Antoine Griezmann a döntő vesztes csapatának volt tagja. CR győzelemre vezette a portugál válogatottat az Európa-bajnokságon, Griezmann hazájában is döntőbe jutott. Bale az Eb egyik meglepetéscsapatának, Walesnek volt a vezére, mely elődöntőt játszott. A zsűri közülük választja ki a győztest, akit a Bajnokok Ligája csoportkörének monacói sorsolásán díjaznak augusztus 25-én.