Így tomboltak az albánok a Fradi kiverése után

Szerda este meglepetésre hazai pályán is 1-1-es döntetlenre futotta csak a Fradinak a Partizani Tirana ellen. 120 perc is kevésnek bizonyult a győzelem kicsikarására, így jöhettek a büntetők, amelyben Hoxha kapus csúnyán kibabrált a zöldekkel – előbb “megpanyenkázta” Dibuszt, majd három büntetőt is hárított (Ferencváros–Partizani Tirana (albán)  1-1 büntetőkkel: 1-3).

Volt okuk az örömre az albánoknak, akik beugróként, a Skenderbau kizárása után az UEFA jóindulatának köszönhetően lehettek csak ott a BL-ben.

Az albán sajtó természetesen ódákat zeng. A drenicapress.info a Partizani kapusát egekbe emeli. Ahogy írják:

„Felejtsd el Buffont és Neuert, itt van Hoxha”

Az olasz edző, aki érzésünk szerint felülmúlta szerda este kollégáját Thomas Dollt, lévén a német semmi hatásosat sem tudott kitalálni a védelem feltörésére, így összegzett:

Csapatként működtünk, és ezzel győztünk egy nálunk sokkal erősebb együttessel szemben. (A Partizani játékosainak összértéke 6,28 millió euró, szembe a Fradi 11,9 milliójával – a szerk.), a maximumot hoztuk ki a mérkőzésből. Szervezett, szilárd, alázatos játékunknak köszönhetjük a sikert. Köszönöm minden játékosomnak, hogy büszkeséggel, fegyelmezetten és határozottan játszottak.

BL-selejtező, 2. forduló, visszavágók, eredmények:

Ferencváros–Partizani Tirana (albán)  1-1 (1-1, 1-1 – büntetőkkel: 1-3)
Groupama Aréna, 8752 néző, Vezette: Tohver (észt)

FTC: Dibusz – Dilaver, Hüsing, Leandro, Ramírez – Gera Z., Pintér Á. (Nagy D., a szünetben) – Lovrencsics, Trinks (Djuricin, 67.), Varga R. (Sestak, a szünetben) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll

Tirana: Hoxha – Ibrahimi, Krasniqi, Arapi, Kalari – Vila, Batha (Ekuban, 26.), Ramadani, Trashi, Torassa (Atanda, 70.)– Fili (Bardhi, 82.). Vezetőedző: Adolfo Sormani

Gólszerzők: Gera (14.), illetve Hüsing (öngól, 40.)

Sárga lap: Böde (23.), Ramirez (50.), illetve Krasniqi (11.), Torassa (35.), Atanda (74.)