Toulouse, 2016. június 26.
Dzsudzsák Balázs (elöl) a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntõjében játszott Magyarország - Belgium mérkõzés végén a toulouse-i Municipal Stadionban 2016. június 26-án. A magyar válogatott 4-0-ra kikapott Belgiumtól, így kiesett.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Az Európa-bajnokság legjobbjai között a magyarok egyik meccse

Tóth Richi
Tóth Richi

Na, ugye. 2016. 07. 20. 14:52

A magyar-portugált a franciaországi Európa-bajnokság legjobb öt mérkőzése közé választotta az UEFA.

Az UEFA honlapján szerdán megjelent összeállítás nem egy szavazás eredményét ismerteti, csupán időrendben felsorolja a legjobbnak vélt öt találkozót. A június 22-én rendezett, 3-3-as döntetlennel zárult Magyarország-Portugália csoportmeccs méltatásában kiemelik, hogy az akciódús játék során több látványos gól is született.

A mérkőzés első gólját, Gera Zoltán találatát több közönségszavazáson is az Európa-bajnokság legszebbjének választották.

Az F csoportból mindkét csapat továbbjutott, a magyarok végül a nyolcaddöntőben búcsúztak, a portugálok pedig megnyerték a tornát.

Az UEFA honlapja a legjobbak között említi még az Olaszország-Spanyolország nyolcaddöntőt (2-0), a Wales-Belgium negyeddöntőt (3-1), a Németország-Olaszország negyeddöntőt (1-1, tizenegyesekkel 6-5) és a Franciaország-Izland negyeddöntőt (5-2).

Kiemelt kép: Dzsudzsák Balázs a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében játszott Magyarország – Belgium mérkőzés végén a toulouse-i Municipal Stadionban 2016. június 26-án. MTI Fotó: Illyés Tibor