Tornagyőztes a magyar válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a Margitszigeten zajló BENU Kupa olimpiai felkészülési tornát – írja a waterpolo.hu. A mieink a harmadik, vasárnapi mérkőzésen nagy csatában egy góllal legyőzték riói csoportellenfelüket, az ausztrál együttest.

Hárai Balázs és Varga Dénes sérüléssel bajlódik, így nélkülük szállt harcba a magyar válogatott a Hajós Alfréd uszoda fedett medencéjében.

Az első gólt az ausztrálok szerezték a mérkőzésen, de gyorsan jött a fordítás Varga Dániel és Tóth Márton találataival. Védekezésben többször hibáztak a magyarok a második negyedben, de támadásban rendkívül effektívek voltunk, így egy gólos magyar előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Az utolsó percnek egyenlő állásnál vágtak neki a csapatok, az ausztrálok egy kapufáról lecsorgó labdából egalizáltak. A magyar együttes két másodperccel a vége előtt ötméterest kapott, s Varga Dániel harmadik büntetőjét is magabiztosan értékesítette, megszerezve a győztes gólt.

Ezzel a győzelemmel Benedek Tibor együttese százszázalékos mérleggel diadalmaskodott a tornán.

BENU Kupa, végeredmény:

Magyarország-Ausztrália 16-15 (4-2, 5-6, 6-5, 1-2)
A magyar gólszerzők: Varga Dá. 5, Zalánki, Erdélyi 3-3, Tóth M., Vámos 2-2, Hosnyánszky,