Elszálltak a magyar válogatott Eb-reményei

magyar női válogatott (magyar női válogatott)

A magyar női labdarúgó-válogatott hétfőn 2-1-es vereséget szenvedett Törökországtól, ezzel pedig minden esélyét elveszítette arra, hogy kijusson a 2017-es Európa-bajnokságra.

Az Antalyában rendezett mérkőzésen korán hátrányba kerültek a mieink, hiszen Ece Türkoglu már a negyedik percben vezetést szerzett a törököknek. (1-0)

A 27. percben még nehezebb helyzetbe kerültünk, hiszen Mosdóczi Evelin öngólja után már 2-0 állt az eredményjelzőn.

Az első félidő hajrájában Jakabfi Zsanett szépített (2-1), Vágó Fanny passza után, egyenlíteni azonban sajnos nem sikerült.

A magyar válogatott így idegenbeli győzelem nélkül zárja a selejtezősorozatot, legközelebb szeptemberben lépnek pályára Markó Edina tanítványai. Hazai pályán fogadják a már biztos csoportelső Németországot. A második pozícióra minden bizonnyal az oroszok futnak majd be és csak az első két hely valamelyike biztosít esélyt a 2017-es kontinenstornán való részvételre.