Real Madrid's Spanish defender Sergio Ramos (C) celebrates after scoring the opening goal during the UEFA Champions League final football match between Real Madrid and Atletico Madrid at San Siro Stadium in Milan, on May 28, 2016. / AFP PHOTO / OLIVIER MORIN
Élő Foci

A Real Madrid ismét megverte az Atléticót a BL-döntőben

Mandják Géza

Frissítve: 2016. 05. 29. 06:572016. 05. 28. 20:21

A Real Madrid a tizenegyedik, az Atlético pedig az első Bajnokok Ligája győzelméért száll harcba szombat este a milánói San Siro Stadionban.

2014-ben ugyanez a két csapat játszotta a finálét, akkor a Matracosok vezettek, de a Blancók nyertek hosszabbítás után 4-1-re.

Zinedine Zidane januárban váltotta Rafa Benítezt a Real kispadján és felrázta a csapatot. Ő is és Diego Simeone is edzői karrierje legnagyobb sikerére készül. Az argentin mester már 2014-ben is az Atléticót dirigálta, így rossz emlékeket őriz az akkori városi döntőről.

A mérkőzés napján egy gyanús csomag borzolta a kedélyeket, emiatt kiürítették Milánó legforgalmasabb vasútállomását.

A mérkőzés elején az Atlético Madrid birtokolta többet a labdát, de nem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani Keylor Navas kapuja előtt.

Az első komolyabb helyzet a Real Madrid előtt adódott, Gareth Bale ívelt élesen középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, Karim Benzema berobbant és kapura pöccintette a labdát, Jan Oblak bravúrral hárított.

Nyomás alá került a Matracosok kapuja és a Real Madrid a vezetést is megszerezte a 15. percben. Toni Kroos ívelt középre a bal oldalról, Bale csúsztatta meg középen a labdát, Sergio Ramos pedig lesgyanús szituációban lőtt közelről a hálóba. (1-0)

A bekapott gól némileg elbizonytalanította Diego Simeone csapatát, Antoine Griezmann több lövéssel is próbálkozott, de ezek nem jelentettek veszélyt a Real kapujára.

A Királyiak tűntek magabiztosabbnak az első félidőben, kontrákkal próbálták feltörni a Matracosok védelmét, de Oblak rendre jól avatkozott közbe.

Újabb gól már nem született, így a Real Madrid egygólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe.

Jól kezdte a második félidőt az Atlético, hiszen tizenegyeshez jutottak a Matracosok. Fernando Torrest rúgta fel Pepe a tizenhatoson belül, Griezmann állt oda a büntetőhöz, de nagy erővel a felsőlécre bombázta a labdát.

Ennek ellenére maradtak támadásban Gabiék, de csak nem akart összejönni az egyenlítő gól. Egészen a 79. percig, ekkor a csereember, Ferreira Carrasco érkezett nagyszerűen Juanfran beadására és közelről nem hibázott. (1-1)

Kisebb Real helyzeteket jegyezhettünk fel a mérkőzés végén, újabb gól már nem esett, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban tulajdonképpen állandósult az állóháború, Isco jelentkezett egy veszélyes szöglettel, Ronaldo fejelt középre, Oblak könnyedén felkapta a labdát.

A másik oldalon Griezmann vezethette volna rá Navasra a labdát, de Danilo óriásit mentett az utolsó pillanatban.

A hosszabbítás második félidejében Casemiro lőtt egy jó csel után 20 méterről, de fölé szállt a lövése.

Az utolsó percekben Ronaldo, majd Lucas Vazquez lőtt, de rendre sikerült felszabadítaniuk a Matracosoknak, így jöhettek a tizenegyesek.

A negyedik körig hibátlanul céloztak a rúgók, ekkor azonban Juanfran találta telibe a kapufát, Cristiano Ronaldo pedig eldöntötte a trófea sorsát.

A Real Madrid története tizenegyedik Bajnokok Ligája győzelmét aratta.