Valencia players celebrate after scoring during the Spanish Copa del Rey (King's Cup) football match UD Las Palmas vs Valencia CF at the Estadio de Gran Canaria in Las Palmas de Gran Canaria on January 28, 2016.  AFP PHOTO / DESIREE MARTIN / AFP / DESIREE MARTIN

Története második legrosszabb szezonját zárta a Valencia

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 05. 14. 06:41

Három vereséggel fejezték be a bajnokságot.

A spanyol labdarúgó-bajnokság utolsó, 38. fordulójának péntek esti nyitó mérkőzésén a Valencia a Real Sociedad csapatát fogadta. A találkozónak a presztízsen kívül igazán tétje nem volt, a hazaik a tizedik, míg a vendégek a kilencedik helyről várhatták a kezdő sípszót.

A mérkőzés folyamán a baszk gárda játszott veszélyesebben, közel kétszer annyi kapura lövésük volt, mint a Turia-parti gárdának. A vendégek ráadásul jobban is céloztak, a kaput eltaláló lövések 7-0 volt a javukra. Abból a hétből végül egy beakadt. A ráadás negyedik percében a portugál Bruma lőtt kapura, a Domench kapusról kipattanó labdát pedig a 19 éves Oyarzabal vágta a kapuba.

A Valencia így három vereséggel zárta a bajnokságot, és története második legrosszabb élvonalbeli szezonját produkálta. Az együttes csak 44 pontot gyűjtött össze, ennél kevesebbre csak az 1987-88-as bajnokságban voltak képesek. Pedig a szezon remekül indult számukra, bejutottak a Bajnokok Ligájába is, de utána nagyon elveszítették fonalat. A gárdát az idei szezonban három edző, Nuno, Gary Neville és Pako Ayestaran irányította.

Amennyiben az eredmények úgy alakulnak, a Valencia a tizennegyedik helyre is visszacsúszhat, a Sociedad viszont nem lehet rosszabb kilencediknél.