Inter Milan's midfielder from Croatia Ivan Perisic (R) fights for the ball with Empoli's defender from Italy Lorenzo Tonelli (L) during the italian Serie A football match Inter Milan vs Empoli on May 7th, 2016 at the San Siro Stadium stadium in Milan. / AFP PHOTO / OLIVIER MORIN

Serie A: nem hibáztak a milánói csapatok

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 05. 08. 07:24

A Milan és az Inter is egy góllal nyert.

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. (utolsó előtti) fordulójának szombati játéknapján a két milánói gárda, az Internazionale és az AC Milan is pályára lépett. A negyedik helyen álló Inter a középmezőnyben tanyázó Empoli ellen mérkőzött, és hamar előnybe került. A 12. percben Mauro Icardi szerezte meg a vezetést, miután a léc alá lőtte a labdát (1-0).

A félidő hajrájában egy gyors gólváltás után kialakult a végeredmény. A 37. percben a középre tett labdára Manuel Pucciarelli érkezett, megelőzte a védőjét, majd a hosszú sarokba lőtt (1-1). Három perccel később jött Ivan Perisic, aki a kapusról kipattanó labdát kotorta a hálóba (2-1).

Az AC Milan a Bologna otthonában lépett pályára, ahol nagyjából 80 percet emberelőnyben játszott. A hazaiak 18 éves középpályása, Amadou Diawara ugyanis a 6. és a 12. percben is sárgát kapott, így nagyon korán mehetett zuhanyozni. Christian Brocchi tanítványai így is csak egy góllal tudták megnyerni az összecsapást.

A 40. percben egy jogosan befújt büntetőt Carlos Bacca váltott gólra (0-1), ezzel a Milan szezonbeli 15. győzelmét aratta, és a hatodik helyről várja a záró fordulót.