Atletico Madrid's Uruguayan defender Jose Maria Gimenez (R) vies for the ball with Bayern Munich's Chilean midfielder Arturo Vidal (C) and Bayern Munich's defender Jerome Boateng  during the UEFA Champions League semi-final, second-leg football match between FC Bayern Munich and Atletico Madrid in Munich, southern Germany, on May 3, 2016. / AFP PHOTO / John MACDOUGALL

Bajnokok Ligája: drámai meccsen bukott el a Bayern, finalista az Atlético

Menyhei Csaba

Frissítve: 2016. 05. 04. 12:062016. 05. 03. 20:30

Három gól, két kihagyott tizenegyes, volt itt minden.

A labdarúgó Bajnokok Ligája kedd esti elődöntőjének visszavágóján az Atlético Madrid látogatott a Bayern Müchen otthonába. A spanyolok egygólos előnnyel érkeztek a visszavágóra, amelyen nagyon jól kezdett a bajor együttes. Több veszélyest lehetőséget is kialakítottak, majd a 31. percben meg is szerezték a vezetést.

Xabi Alonso szabadrúgása pattant meg Giménez lábán, a végig fantasztikusan védő Oblak nem tudott hárítani (1-0). Néhány perccel később Giménez rántotta le Martínezt egy beadás után, de a megítélt büntetőt Thomas Müller kihagyta.

A fordulást követően hamar egyenlített az Atlético, az egyetlen ziccerüket kihasználva. Torres remek indítása után Griezmann lépett, és nem hibázott (1-1). Nagyon nyomott a hajrában Guardiola csapata, hiszen a továbbjutás kiharcolásához már két gólra volt szükségük.

Lewandowski a 74. percben közelről a kapuba talált (2-1), így még élt a remény. Az utolsó percekben minden eldőlhetett volna, de a jogtalanul megítélt büntetőt Torres nagyon rosszul rúgta. A végén már nem tudta megszerezni a harmadik gólt a Bayern, így nem jutott be a fináléba.

Érdekesség, hogy a legutóbbi három évben a spanyol együttes ejtette ki a bajorok a legjobb négy között. 2014-ben a Real, tavaly a Barcelona, idén pedig az Atlético. Simeone gárdájának ellenfele vagy a városi rivális, vagy a Manchester City lesz.

Eredmény – Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó

Bayern München – Atlético Madrid 2-1 (1-0) Továbbjutott: az Atlético 2-2-vel, idegenben szerzett góllal
München, Allianz Arena, vezeti: Cakir (török)

Bayern: Neuer – Lahm, Javi Martínez, J. Boateng, Alaba – Xabi Alonso – Douglas Costa (Coman 73.), Vidal, Th. Müller, Ribéry – Lewandowski

Atlético: Oblak – Juanfran, Godín, J. Giménez, Filipe Luís – Saúl, Augusto Fernández (Ferreira-Carrasco 46.), Gabi, Koke (Savic 90+3.) – F. Torres, Griezmann (Thomas 82.)

Gólszerző: X. Alonso (31.), Lewandowski (74.) ill. Griezmann (54.)

Sárga lap: J. Martínez (84.) ill. Giménez (34.)

Mérföldkövek:
Hírfolyam 0 új
22:18

Megint vezetnek a bajorok

Alaba beadását Vidal fejelte vissza, Lewandowski pedig közvetlen közelről a kapuba bólintott a 74. percben (2-1).

21:57

Egyenlít az Atlético

Torres labdája után Griezmann egyedül tört a kapura, majd nem hibázott (1-1). Nincs kizárva, hogy lesről indult.

21:18

Vezet a Bayern München

A 31. percben Augusto Fenández buktatta Alabát a tizenhatos előterében, Xabi Alonso szabadrúgása pedig megpattant Gíménezen, Oblak nem tudott hárítani (1-0).

21:13

27. perc: Lahm bombáz fölé

Ribéry beadása után Douglas Costa hátáról került Lahm elé a labda, ő pedig kapásból fölé lőtt.

21:07

20. perc: Mi maradt ki...

Boateng hatalmas labdáját rosszul vette át Müller, a játékszer Lewandowski elé került, aki a kapust találta el.

20:36

Kezdőcsapatok

Az első meccsen csak csereként beálló Ribéry és Müller is az első perctől a pályán lesz. A vendégeknél felépült Godín, így Savic került a kispadra.