during the Bundesliga match between Werder Bremen and VfB Stuttgart at Weserstadion on May 2, 2016 in Bremen, Germany.

Élet-halál meccset nyert a Werder Kleinheisler nélkül

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 05. 02. 22:09

Elmozdultak a kieső helyről.

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának zárómérkőzésén Kleinheisler László csapata, a Werder Bremen fogadta a Vfb Stuttgart együttesét. Sajnos a magyar válogatott játékos nem került be a keretbe a kiesés elkerülésért folytatott harc szempontjából nagyon fontos mérkőzésen.

A Werder utolsó előtti volt a mérkőzés előtt, két ponttal lemaradva a már bennmaradó helyen álló Stuttgart mögött. A hazaiak remekül kezdték a mérkőzést, Bartels már a tizedik percben gólt szerzett (1-0). A svábok nem adták fel, a nyártól már Wolfsburgban játszó Didavi a 26. percben egalizált (1-1).

A 33. percben újra a brémaiaknál volt az előny, méghozzá egy nem is akármilyen góllal. Barba ugyanis senkitől sem zavartatva a saját kapujába csúsztatott (2-1). Ez volt a hetedik stuttgarti öngól az idei szezonban.

A félidő vége előtt három perccel a csereként beállt Öztunali is gólt szerzett, így magabiztos előnnyel mehettek szünetre a vendéglátók (3-1). A fordulást követően Barba valamelyest javította hibáját, egy fantasztikus sarkazós találattal egy gólra csökkentette a vendégek hátrányát (3-2).

A Werder végül a 64. percben biztosította be a győzelmet, akkor a klublegenda Pizarro talált a kapuba (4-2).Tíz perccel a vége előtt Bartels megszerezte második gólját (5-2), majd Ujah is eredményes volt, így a vége kiütés lett (6-2).

Győzelmével Kleinheisler csapata bennmaradó pozícióba lépett elő, így a Stuttgart visszacsúszott a kieső helyre. A  Bundesligából már korábban kiesett a Hannover, jelen állás szerint a Stuttgart is követi őket. Az osztályozós helyen álló Eintracht Frankfurt sem mehet biztosra, Husztiék ugyanannyi ponttal állnak, mint a svábok.

Eredmény – Bundesliga, 32. forduló

Werder Bremen – Vfb Stuttgart 6-2 (3-1)
Gólszerző: Bartels (10., 80.), Barba (33. – öngól), Öztunali (42.), Pizarro (64.), Ujah (86.) ill. Didavi (26.), Barba (53.)