Liverpool's Croatian defender Dejan Lovren (R) vies with Villarreal's Congolese forward Cedric Bakambu during the UEFA Europa League semifinals first leg football match Villarreal CF vs Liverpool FC at El Madrigal stadium in Vila-real on April 28, 2016. / AFP PHOTO / JOSE JORDAN

Európa Liga: a Sárga Tengeralattjáró megtréfálta a Liverpoolt

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 04. 28. 22:57

Ukrajnában szerzett értékes döntetlent a Sevilla.

A Bajnokok Ligája árnyékában csütörtök este megrendezték a labdarúgó Európa Liga két elődöntőjének első mérkőzését is. Az El Madrigalban a spanyol Villarreal fogadta az angol Liverpoolt. A hazaiak a Sparta Praha könnyed legyőzésével jutottak be a legjobb négy közé, míg a Pool talán a szezon meccsén ejtette ki a Borussia Dortmund együttesét.

Az első félidőben nem rágtuk le a körmünket az izgalomtól, de néhány nap helyzet így is akadt. Az angolok már az 5. percben megszerezhették volna a vezetést, de Joe Allen közelről a kapus kezébe lőtt a tizenegyespontról. Hat perccel később egy gyorsan elvégzett hazai szabadrúgás után Roberto Soldado lőtt nem sokkal mellé.

A 21. minutumban Tomas Pina elé került a labda, de Simon Mignolet szép vetődéssel hárítani tudott. A belga kapus a hajrában szemmel verte Soldado lövését, de szerencséje volt, a tekerés mellé ment.

A fordulást követően azonnal előnybe kerülhetett volna a Sárga Tengeralattjáró, egy szöglet után Cedric Bakambu bólintott a lécre. A 65. percben kiegyenlített a Pool, már ami a kapufákat illeti. Roberto Firmino a tizenhatoson belülről tüzelt, de Sergio Asenjo még leért, és a lécre tolta a játékszert.

A 75. percben Adam Lallana lépett ki kecsegetető helyzetben, de az asszisztens beintette a lest. Maradjunk annyiban, vitatható döntést hozott, erről még biztosan sokat fognak beszélni az angolok. A hajrában Bakambu ziccerben lépett ki, de Mignolet hatalmas bravúrral hárítani tudott. Aztán a szöglet utáni kontrából majdnem betaláltak az angolok, de Alberto Moreno lövése elkerülte a rövid felsőt.

A ráadásban jött a slusszpoén, egy remekül lejátszott támadás után a csereként beálló Adrian az üres kapuba passzolt (1-0). A Villarreal az előny ellenére ne dőlhet hátra, nagyon kemény 90 perc vár rájuk az Anfield Roadon.

Eredmény – Európa liga, elődöntő, első mérkőzés

Villarreal – Liverpool 1-0 (0-0)
Villarreal, El Madrigal, v: Skomina (szlovén)

Villarreal: Asenjo – Mario, Bailly (Musacchio 76.), Ruiz, J. Costa – J. dos Santos (Castillejo 72.), Pina, Bruno, D. Suarez – Soldado (Adrian 74.), Bakambu

Liverpool: Mignolet – Clyne, Toure, Lovren, Moreno – Lallana, Allen, Lucas Leiva, Milner – Coutinho (Ibe 46.), Firmino (Benteke 90.)

Gólszerző: Adrian (90+2.)
Sárga lap: J. Costa (60.)

A másik ágon a Sahtar Doneck a címvédő Sevilla gárdáját fogadta. Az ukránok a Braga kiejtésével jutottak el az elődöntőig, míg a andalúziaiak spanyol házirangadón léptek túl az Athletic Bilbao csapatán. Katasztrofálisan indult a vendéglátóknak az összecsapás, már a hatodik percben vezetett a Sevilla. Vitolo kapott egy remek labdát, majd egy gyönyörű csel után a kapuba lőtt (0-1).

Az ukránoknak negyedóra kellett, hogy magukhoz térjenek a kezdeti sokkból. A 23. percben egy kiváló indítás után Marlos higgadtan helyezett a kapu jobb oldalába (1-1).

A 36. percben az egyenlítő gólt szerző Marlos remek beadása után Taras Stepanenko az ötösről védhetetlenül fejelt a léc alá (2-1).

A második félidő elején hamar egalizálhatott volna a Sevilla, de Daniel Carrico 22 méterről leadott próbálkozását furcsa mozdulattal védeni tudta Andrij Pyatov. A 63. percben Marlos bombáját kézzel hárította Adil Rami a büntetőterületen belül, de nem volt szándákos, így a játékvezető sípja néma maradt.

A 70. percben egy nagyon súlyos sérülést láthattak a nézők. A tizenegy perccel korábban beállt Michael Krohn-Dehli térde kifordult, Coke érkezett a helyére. A dán játékoshoz senki sem ért hozzá, egyszerűen rosszul lépett.

A 74. percben Kevin Gameiro a kapuba talált, apró szépséghiba, hogy lesről. A játékvezető és asszisztense éber volt, nem is adták meg a találatot. Hat perccel később már mindenki gólt látott, de Kucer az utolsó utáni pillanatban kirúgta a gólvonalról a francia csatár lövését.

Két minutummal később már nem úszta meg a Sahtar, egy teljesen felesleges szabálytalanság után Gameiro higgadtan értékesítette az tizenegyest (2-2). Minden nyílt a jövő hét csütörtökön esedékes visszavágó előtt.

Sahtar Doneck – Sevilla 2-2 (2-1)
Lviv, Arena Lviv, v: Marciniak (lengyel)

Sahtar: Pyatov – Srna, Kucher, Rakitsky, Ismaily – Malyshev, Stepanenko – Marlos (Bernard 90+2.), Kovalenko, Taison (Wellington 90+1.)– Ferreyra (Eduardo 90+1.)

Sevilla: Soria – Mariano, Rami, Carrico, Escudero – Krychowiak, N’Zonzi – Vitolo, Banega, Konoplyanka (Krohn-Dehli 59., Coke 73.)– Gameiro

Gólszerző: Marlos (23.), Stepanenko (36.) ill. Vitolo (6.), Gameiro (82. – tizenegyesből)
Sárga lap: Malyshev (89.) ill. (Escudero (27.), Carrico (40.), Krychowiak (48.)