Generated by  IJG JPEG Library

A sereghajtó otthonában égett meg a Milan

2016. 04. 25. 19:58

Az edzőváltás sem segített a patinás együttesen.

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójának hétfői mérkőzés a hatodik AC Milan a sereghajtó Verona otthonába látogatott. A vendégek szerezték meg a vezetést a 21. percben, Jérémy Ménez  Honda Keiszuke távoli átlövése után pofozta a hálóba a labdát (0-1).

A hazaiak becsülettel küzdöttek, amelynek a 72. percben meg is lett az eredménye. Giampaolo Pazzini büntetőből vette be a nagy védéseket bemutató Gianluigi Donnarumma kapuját (1-1).

A milánóiak fiatal kapusa több nagy védést is bemutatott, de a vereségtől ő sem tudta megmenteni csapatát. A 95. percben ugyanis Luca Siligardi állt az utolsó hazai lehetőséget jelentő szabadrúgás mögé, és 23 méterről irgalmatlanul nagy gólt rúgott (2-1).

A hazaiak győzelme azt jelenti, hogy még nem estek ki. Amennyiben a forduló zárómérkőzésén a Carpi megveri az Empolit, az egyszeres bajnok alászáll a másodosztályba. Ez volt Christian Brocchi harmadik mérkőzése a Rossoneri kispadján, egy győzelem és döntetlen után megvan az első zakója is.