A kötelezőt sem tudta hozni az Arsenal

Futó Csaba
Futó Csaba

2016. 04. 24. 17:04

Mivel a Manchester City megnyerte soros bajnokiját szombaton, az Arsenal labdarúgócsapatának is a három pontra volt szüksége ahhoz, hogy visszaelőzze riválisát a dobogóért folytatott versenyben. Arséne Wenger együttese idegenben, a kiesés ellen menekülő Sunderland otthonában lépett pályára.

Az első félidőben főleg az Arsenal dominált, de a Fekete Macskák is küzdöttek becsülettel, megnehezítve ezzel jobb erőkből álló ellenfelük dolgát. A játékvezető került főszerepbe a szünet előtt, egyszer a hazaiak, utána a vendégek kértek számon rajta egy szerintük elmaradt büntetőt.

A második játékrészben is nyílt volt a játék, főleg a hajrában rohamoztak a csapatok a győztes gól reményében. Nem sikerült azonban dűlőre vinni a dolgot, 0-0 lett a vége, ami a Sunderlandnek nagyon jól jön, az Arsenal számára azonban csalódás.

A londoniak a legutóbbi négy bajnokijukból csak egyet nyertek meg, háromszor pedig döntetlent játszottak. A negyedik helyen maradtak, mert bár azonos pontszámmal állnak, mint a Manchester City, az Égszínkékeknek jobb a gólkülönbségük.