Magyar gólparádé a lengyel bajnokságban

Mervó Bence (Array)
A lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alsóházában a Jagiellonia Bialystokot Mervó Bence duplájával verte a Slask Wroclaw.

A lengyel labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában Mervó Bence kezdőként kapott lehetőséget a Slask Wroclaw csapatában.

Élt is a lehetőséggel, hiszen a 14. percben Robert Pich jobb oldalról érkező beadását továbbította a hosszú alsó sarokba. (1-0)

Öt perccel később Konstantin Vassiljev egyenlített (1-1), Mervó azonban a 35. percben ismét megszerezte a vezetést, ezúttal egy lefejelt labdát lőtt kapásból a rövid alsóba. (1-2)

A 72. percben Ryota Morioka biztosította be a három pontot a Slask Wroclawnak (3-1), mely győzelmének köszönhetően ötpontos távolságra került a kieső zónától.

Mervó Bence már volt pozitív példa a wroclawi szurkolók szemében, és ha ilyen mennyiségben szállítja majd a gólokat ez nem is fog változni.

A nap másik magyar érdekeltségű mérkőzésén a Guzmics Richárddal felálló Wisla Kraków 3-0-ra legyőzte idegenben a Górnik Leczna csapatát.