Agüero megszerezte 100. PL-gólját, de a győzelemhez ez is kevés volt

Három győztes bajnoki után vesztett pontokat a City.

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulóból elhalasztott mérkőzését pótolta kedd este a Newcastle United és a Manchester City. A találkozó mindkét csapat számára nagyon fontos volt, a hazaiak ugyanis a kiesés elől menekülnek, míg a City a dobogóra pályázik.

Sokáig nem kellett várni az első gólra, egy szabadrúgás után Sergio Agüero fejelt a kapuba, igaz lesről, de a játékvezető megadta (0-1). Az argentin támadónak ez volt a 100. gólja a Premier League-ben, ez korábban egyetlen dél-amerikai játékosnak sem sikerült. A száz bajnoki találat eléréséhez 147 mérkőzést kellett játszania, nála gyorsabban csak Alan Shearer érte el ezt a határt, ő a 124. PL-meccsén lett százados.

A 31. percben a második nagy helyzetét már kihasználta a Newcastle, Vurnon Anita egy csel után kilőtte a hosszú alsó sarkot (1-1). A holland futballista legutóbb 2014 márciusában talált a kapuba bajnoki összecsapáson.

A második játékrészben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a meccslabdát végül a Szarkák hagyták ki. Három perccel a vége előtt Georginio Wijnaldum lőtt az öt és feles jobb sarkáról, de Joe Hart vállában elakadt a próbálkozás.

A City három győzelem után vesztett pontokat, bajnoki aranyról szőtt álmaik gyakorlatilag elszálltak, hiszen négy fordulóval a vége előtt 12 pont a hátrányuk a listavezető Leicester City mögött. A dobogó és az automatikus BL-indulás még meglehet Manuel Pellegrini csapatának.

Rafa Benítez együttese egy nagyon apró lépést tett a bennmaradás felé, az élcsapat ellen szerzett pont még sokat érhet a végelszámolásnál.

Eredmény – Premier League, 27. forduló (elhalasztott mérkőzés)

Newcastle United – Manchester City 1-1 (1-1)
Gólszerző: Anita (31.) ill. Agüero (14.)