NB I: öngól, kihagyott büntető és 9 sárga a kiesési rangadón

Kedden este feszült egymásnak a bennmaradásért küzdő Békéscsaba és a Vasas. Mindkét együttes 25 pontot gyűjtött össze 30 forduló alatt az OTP Bank Ligában, csakúgy mint a sereghajtó Puskás Akadémia. De a három klubból csak egy maradhat a következő szezonban is a magyar foci elitjében.

Mindkét fél a biztonságot tartotta szem előtt az első játékrészben, a házigazda liláknak mégis volt két ordító ziccerük, de mindkettő kihasználatlanul maradt.

Előbb Vaskó egy szöglet után stukkolt közelről a kapu mellé, majd Punosevac helyzeténél védett óriásit Hermány, aki egyébként a mezőny legjobbja volt.

A folytatásban továbbra is mezőnyfölényben futballozott a Békéscsaba, de a vezetést mégis a fővárosi különítmény szerezte meg. Egy előre ívelt szabadrúgásnál Laczkó ért bele szerencsétlenül a labdába, ami a saját hálójában kötött ki (0-1).

A bekapott gól sem zavarta meg ugyanakkor Zoran Spisljak tanítványait, sőt, egy fokozattal feljebb kapcsoltak. A nyomásnak meg is lett az eredménye, negyed órával a rendes játékidő vége előtt Vaskó fejese ezúttal már célba ért (1-1).

Szinte még a találatot ünnepelte a vendéglátó gárda, amikor tizenegyeshez jutott az ellenfél. Müller állt a labda mögé, és bár Poleksic a másik irányba vetődött, a játékszer a kapufán csattant, maradt tehát a döntetlen.

A hátralévő játékidőben nem született több gól, így a rendkívül kiélezett összecsapás – melyen a játékvezető kilencszer is felmutatta a sárga kártyát – döntetlennel zárult, amivel igazándiból egyik csapat sincs kisegítve a gödörből.

Eredmény – OTP Bank Liga, 31. forduló:

Békéscsaba 1921 Előre-Vasas 1-1 (0-0)
Békéscsaba, 3750 néző, v.: Karakó

gólszerzők: Vaskó (74.), illetve Laczkó (50., öngól)

sárga lap: Bényei (18.), Vaskó (57.), Punosevac (59.), Piermayr (72.), Ristevski (81.), illetve Novák (6.), Szivacski (29.), Ádám (79.), Müller (93.)

Békéscsaba: Poleksic – Bényei, Vaskó, Damjanovic, Laczkó – Birtalan (Paukner, 62.), Viczián (Hudák, 89.), Spitzmüller (Takács P., a szünetben), Piermayr – Calvente, Punosevac

Vasas: Hermány – Szivacski, Korcsmár, Debreceni, Ristevski – Vida, Müller, Ádám (Könyves, 82.), Berecz (Adamovic, 58.), Remili – Novák (Pavlov, a szünetben)