Tottenham Hotspur's English midfielder Dele Alli celebrates after scoring his team's second goal during the English Premier League football match between Stoke City and Tottenham Hotspur at the Britannia Stadium in Stoke-on-Trent, central England on April 18, 2016. / AFP PHOTO / PAUL ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

A Tottenham nem hajlandó feladni a Premier League-et

hírszerző. 2016. 04. 19. 06:35

Négy forduló van még hátra az angol bajnokságból és egyre élesedik a verseny a két meglepetéscsapat között.

A Tottenham Hotspur annak tudatában léphetett pályára hétfőn este Stoke-ban, hogy csökkentheti hétpontos hátrányát az éllovassal szemben. A Leicester City ugyanis egy finoman fogalmazva is furcsa játékvezetés mellett 2-2-es döntetlent játszott a West Ham ellen a Premier League 34., vasárnapi fordulójában.

Mauricio Pochettino tanítványai nem is tétlenkedtek, a mérkőzés elején rögtön megszerezték a vezetést. Mousa Dembélé passzolt Harry Kane-nek, aki a tizenhatos bal sarkánál befelé cselezett, majd tanárian tekert a kapu bal alsó sarkába. (0-1)

A félidő végén Christian Eriksen növelhette volna a londoniak előnyét, de ajtó-ablak helyzetben a felsőlécre bombázta a labdát.

A második játékrészben állandósult a Tottenham-fölény, mely végül a 67. percben eredményezett újabb gólt. Eriksen ugratta ki parádésan Dele Allit, aki higgadt maradt és átemelte a kapuson a labdát. (0-2)

Alli nem sokkal később mindent eldönthetett volna, ám az üres kapu ezúttal nagyobb gondot okozott neki, mint a kapussal ellátott. Pochettino mester a földet püfölte dühében.

Ami nem sikerült a fiatalabbik angolnak, azt megoldotta az idősebb. A 71. percben Erik Lamela passzolta középre a labdát egy gyors kontra végén, Kane pedig nem hibázott. (0-3)

A 82. percben Eriksen kiosztotta szezonbeli tizenkettedik gólpasszát is, ezúttal is az óriási reménységnek kikiáltott Dele Allit pécézte ki magának. A tizenhatoson belülről löbbölte vissza a labdát, a húsz éves angol pedig kapásból kilőtte a hosszút. (0-4)

A Spurs tehát magabiztosan hozta a kötelezőt, így életben tartotta esélyét a bajnoki címre. A londoniak és a Leicester is négy mérkőzést játszik még a Premier League-ben. Első ránézésre talán utóbbinak nehezebb a sorsolása, de a bajnokság befejező szakaszában minden győzelem óriási erőfeszítést igényel, főleg Angliában.