Atletico Madrid's forward Fernando Torres leaves the field after being sent off during the UEFA Champions League quarter finals first leg football match FC Barcelona vs Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 5, 2016. / AFP / JOSEP LAGO

Torres: Szégyen, amit az UEFA művel

Vaskor Máté
Vaskor Máté

újságíró. 2016. 04. 06. 08:31

Az Atlético Madrid Fernando Torres góljával szerzett vezetést a Nou Campban kedd este, a spanyol csatárt viszont még az első félidőben kiállították, az emberelőnyben futballozó Barcelona pedig a folytatásban Luis Suárez duplájával fordítani tudott és minimális előnyre tett szert a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Torres a lefújást követően magára vállalta a felelősséget a vereségért.

Ez karrierem egyik legrosszabb napja. Sajnálom, hogy miattam tíz emberre olvadt a csapat. Bizonyos értelemben úgy érzem, én vagyok az oka, hogy nem tudtunk nyerni. Biztos vagyok benne, hogy azonos létszámban másként alakultak volna a dolgok. De büszke vagyok az Atléticóra, az eredmény nem olyan rossz, a Vicente Caldéronban bármi megtörténhet a visszavágón

– fogalmazott a támadó, majd gyorsan odaszúrt egyet az Európai Labdarúgó Szövetségnek is.

Szégyen, hogy az UEFA olyan játékvezetőt küldött a meccsre, aki nem volt a BL-negyeddöntő szintjén.

Barcelona's coach Luis Enrique looks on during the UEFA Champions League quarter finals first leg football match FC Barcelona vs Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 5, 2016. / AFP / PAU BARRENA
Fotó: Europress fotóügynökség

Luis Enrique, a katalánok menedzsere úgy fogalmazott, sajnálja, hogy csapata nem tudott nagyobb különbségű győzelmet aratni.

Az első félidőben pontatlanul játszottunk, olyan szituációkban hibáztunk, amiket általában meg tudunk oldani. Az Atlético remekelt, szerettem. Természetesen a meccs képe megváltozott a kiállítás után. Az 1-0 jó eredmény lett volna számukra, így hát mindent egy lapra feltéve támadtunk a folytatásban. Kár, hogy nem sikerült több gólt szereznünk.

Atletico Madrid's Argentinian coach Diego Simeone (L) gestures from the sideline during the UEFA Champions League quarter finals first leg football match FC Barcelona vs Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 5, 2016. / AFP / LLUIS GENE

Diego Simeone, a matracosok vezetőedzője frusztráltan ült be a találkozót követő sajtótájékoztatóra.

Nem vagyok mérges Torresre. Rátok bízom, hogy jogos volt-e a piros lap. Hasonló volt, mint amit Arda Turan kapott tavaly a Bernabéuban. A játékvezetők azért vannak, hogy meghozzák az ítéleteket. Az biztos, hogy nem mondhatok el mindent, amit akarok.