Méretes pofonba szaladtak bele Dárdaiék

Ez nem a berliniek napja volt.

A Dárdai Pál által irányított Hertha BSC 5-0-ra kikapott az otthon nagyon erős Borussia Mönchengladbach vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az első félidőben Thorgan Hazard tizenegy méterről a kapus lábai között a kapu közepébe gurított (1–0), így került előnybe a házigazda.

A fordulást követően beindult a gólgyártás, a Dárdai-csapat nagy bánatára. Előbb Andre Hahn egy fordulás után lőtt a jobb felsőbe (2-0), majd Patrick Hermann is gólt szerzett (3-0).

Az utolsó tíz percben sem lassított a Gladbach, Thorgan Hazard megszerezte második találatát is (4-0), majd Ibrahima Traoré adta meg a kegyelemdöfést (5-0).

A berliniek ezzel együtt megőrizték harmadik helyüket a tabellán, előnyük három pont a Mönchengladbach és a Bayer Leverkusen előtt.