Gladbach's team celebrating the 2:0 goal during the German Bundesliga soccer match between Borussia Moenchengladbach and Hertha BSC at the stadium at Borussia-Park in Moenchengladbach, Germany, 3 April 2016. PHOTO: BERND THISSEN/dpa

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)

Méretes pofonba szaladtak bele Dárdaiék

2016. 04. 03. 17:57

Ez nem a berliniek napja volt.

A Dárdai Pál által irányított Hertha BSC 5-0-ra kikapott az otthon nagyon erős Borussia Mönchengladbach vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az első félidőben Thorgan Hazard tizenegy méterről a kapus lábai között a kapu közepébe gurított (1–0), így került előnybe a házigazda.

A fordulást követően beindult a gólgyártás, a Dárdai-csapat nagy bánatára. Előbb Andre Hahn egy fordulás után lőtt a jobb felsőbe (2-0), majd Patrick Hermann is gólt szerzett (3-0).

Az utolsó tíz percben sem lassított a Gladbach, Thorgan Hazard megszerezte második találatát is (4-0), majd Ibrahima Traoré adta meg a kegyelemdöfést (5-0).

A berliniek ezzel együtt megőrizték harmadik helyüket a tabellán, előnyük három pont a Mönchengladbach és a Bayer Leverkusen előtt.