A Napoli bajnoki címébe kerülhet ez a vereség

Ráadásul Gonzalo Higuaínt is elveszítették egy időre.

Vasárnap kora délután a kiesés elől menekülő Udinese otthonában lépett pályára a bajnoki címre törő Napoli az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában. Az első félidőben remek játék folyt a pályán, mindkét együttes felvállalta a bátor támadófutballt.

A hazaiak a 14. percben szerezték meg a vezetést. Egy buktatás után Bruno Fernandes lőtte a tizenegyest, rossz lövése szerencsével jutott Gabriel kapujába (1-0).

Tíz perccel jött Gonzalo Higuaín, és egy bombaerős lövéssel egalizált (1-1). Az argentin támadónak ez volt a 30. bajnoki gólja, a gólkirályi címet lassan oda is lehet adni neki.

Egy perccel később megint tizenegyeshez jutott az Udinese, amelyet újfent Fernandes lőtt. Ezt is rosszul, ráadásul a szerencse is elpártolt tőle, a kapus védeni tudott. Ezzel még nem volt vége a félidőnek, Gabriel kapus hibáját kihasználva Bruno Fernandes ollózós gólt szerzett (2-1).

A fordulást követően semmi sem jött össze a Napolinak, Cyril Thereau pedig eldöntötte az összecsapást az 57. percben (3-1). Higuain nehezen dolgozta fel, hogy ezt a meccset elbukhatják, törlesztésért a kiállítás sorsára jutott. Kisebb idegrohamot kapott, alig tudták lekísérni a pályáról.

Mivel a Juventus szombaton győzött, így a nápolyiak hátránya már hat pont.

Eredmény – Serie A, 31. forduló

Udinese – Napoli 3-1 (2-1)
Gólszerző: B. Fernandes (14. – büntetőből, 45.), Thereau (57.) ill. Higuain (24.)