France's forward Antoine Griezmann (R) falls next to Netherland's defender Joel Veltman  during the friendly football match between the Netherlands and France at the Amsterdam ArenA, on March 25, 2016, in Amsterdam. AFP PHOTO / FRANCK FIFE / AFP / FRANCK FIFE

Kis híján elszórakozták kétgólos előnyüket a franciák

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 03. 26. 06:58

Fordulatos mérkőzésen győzött a nyári kontinenstorna házigazdája.

Péntek este Amszterdamban csapott össze egymással felkészülési mérkőzésen a holland és a francia labdarúgó-válogatott. A nyári Európa-bajnokság házigazdája remekül kezdte a mérkőzést, a 12. percben már két góllal vezettek Didier Deschamps fiai.

A hatodik percben Antoine Griezmann csavart a kapuba szabadrúgásból, ez volt az Oranje történetének ezredik kapott gólja (0-1). Hat perccel később Olivier Giroud is eredményes volt, az Arsenal csatára állítgatás nélkül bevarrta az elé fejelt labdát (0-2).

Az első játékrészen már sok említésre méltó esemény a pályán már nem történt, a hazaiak leginkább Wesley Sneijder sérülése aggaszthatta. A kiváló középpályás a 37. percben cserét kért.

Olvasta már?

A mérkőzés 14. percében megállt a játék.

A fordulást követően megemberelték magukat a vendéglátók. A 47. percben Luuk de Jong szépített, apró szépséghiba, hogy a jobb kezéről pattant be a labda a bal alsóba (1-2). A folytatásban itt is, ott is adódott több helyzet, majd a 86. percben Ibrahim Afellay egalizált (2-2). A Barcelona korábbi futballistája egy szöglet után lőtte ki a hosszú alsót.

Úgy tűnt Franciaország elszórakozza kétgólos előnyét, de a következő támadásból jött a mindent eldöntő gól. Anthony Martial tálalt Blaise Matuidi elé, aki kihasználta gólszerzési lehetőséget (2-3).

Érdekesség, hogy a 14-es mezben futballozó játékos döntötte el a mérkőzést, ugyanis a legendás Johan Cruyff mezszáma is ez volt.

Eredmény – Felkészülési mérkőzés

Hollandia – Franciaország 2-3 (0-2)
Gólszerző: L. de Jong (47.), Afellay (86.) ill. Griezmann (6.), Giroud (12.), Matuidi (87.)