Uruguay's Luis Suarez (R) vies for the ball with Brazil's David Luiz during their Russia 2018 FIFA World Cup South American Qualifiers' football match, in Recife, northeastern Brazil, on March 25, 2016. AFP PHOTO / VANDERLEI ALMEIDA / AFP / VANDERLEI ALMEIDA

Eltiltása után góllal tért vissza Suárez, Neymarék bánták

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 03. 26. 08:40

Nem tudták megőrizni kétgólos előnyüket a brazilok.

Míg Európában a nyári kontinensviadalra készülnek a válogatottak, Dél-Amerikában már javában zajlik a 2018-os oroszországi világbajnokság selejtezője, a napokban már a ötödik fordulót rendezték. A kör záró összecsapásán Brazília fogadta Uruguayt.

A vendégeknél Luis Suárez a kezdőcsapatban kapott helyet, miután letöltötte eltiltását, amelyet még a két évvel ezelőtti vb-n kapott az olasz Giorgio Chiellini megharapásáért.

A vendéglátók kiválóan kezdték az összecsapást, Douglas Costa már az első percben eredményes volt (1-0). Huszonöt perccel később jött a második gól, Renato Augusto megszelídítette a szerencsésen elé pattanó labdát, majd pedig a kapust kicselezve lőtt a hálóba (2-0).

Még a szünet előtt jött az uruguayi szépítés, egy nagyszerűen visszafejelt labdát Edinson Cavani bombázott a kapuba (2-1). A fordulást követően hamar egyenlített Uruguay, méghozzá a visszatérő Suárez góljával. A Barcelona csatára egy kiugratás után lőtt Alisson kapujába, igaz a hálóőr kicsit későn mozdult a labdára (2-2).

A döntetlen azt jelenti, hogy Brazília nyolc ponttal harmadik a csoportban, míg Uruguay tíz egységgel a második. Mindkét válogatott pályára lép magyar idő szerint szerda hajnalban, Neymarék Paraguay otthonába látogatnak, míg Suárez és társai Peru nemzeti együttesét fogadják.

Eredmény – vb-selejtező, Dél-Amerika, 5. forduló

Brazília – Uruguay 2-2 (2-1)
Gólszerző: Douglas Costa (1.), R. Augusto (26.) ill. Cavani (31.), L. Suárez (48.)