Eltiltása után góllal tért vissza Suárez, Neymarék bánták

Nem tudták megőrizni kétgólos előnyüket a brazilok.

Míg Európában a nyári kontinensviadalra készülnek a válogatottak, Dél-Amerikában már javában zajlik a 2018-os oroszországi világbajnokság selejtezője, a napokban már a ötödik fordulót rendezték. A kör záró összecsapásán Brazília fogadta Uruguayt.

A vendégeknél Luis Suárez a kezdőcsapatban kapott helyet, miután letöltötte eltiltását, amelyet még a két évvel ezelőtti vb-n kapott az olasz Giorgio Chiellini megharapásáért.

A vendéglátók kiválóan kezdték az összecsapást, Douglas Costa már az első percben eredményes volt (1-0). Huszonöt perccel később jött a második gól, Renato Augusto megszelídítette a szerencsésen elé pattanó labdát, majd pedig a kapust kicselezve lőtt a hálóba (2-0).

Még a szünet előtt jött az uruguayi szépítés, egy nagyszerűen visszafejelt labdát Edinson Cavani bombázott a kapuba (2-1). A fordulást követően hamar egyenlített Uruguay, méghozzá a visszatérő Suárez góljával. A Barcelona csatára egy kiugratás után lőtt Alisson kapujába, igaz a hálóőr kicsit későn mozdult a labdára (2-2).

A döntetlen azt jelenti, hogy Brazília nyolc ponttal harmadik a csoportban, míg Uruguay tíz egységgel a második. Mindkét válogatott pályára lép magyar idő szerint szerda hajnalban, Neymarék Paraguay otthonába látogatnak, míg Suárez és társai Peru nemzeti együttesét fogadják.

Eredmény – vb-selejtező, Dél-Amerika, 5. forduló

Brazília – Uruguay 2-2 (2-1)
Gólszerző: Douglas Costa (1.), R. Augusto (26.) ill. Cavani (31.), L. Suárez (48.)