Kétgólos előnyben volt, mégsem nyert a Barcelona

A Villarreal olyan feltámadást produkált, amire kevesen képesek a katalán együttes ellen.

Ezt már olvasta?

Messi kilőtt egy nézőt, a lányt mentő vitte el.

Mivel az Atlético Madrid nagy meglepetésre kikapott a spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában, a címvédő Barcelona előtt nagy lehetőség nyílt, hogy egy nagyot lépjen az újabb bajnoki cím felé. Ehhez a Villarrealt kellett legyőzni és ugyan a Sárga Tengeralattjáró szívósan küzdött, a katalánok 2-0-s előnybe kerültek az első félidőben, Rakitic egy szabadrúgás után volt eredményes, Neymar pedig ezúttal nem hibázott a büntetőpontról.

A második játékrészben a Villarreal összehozott egy gólt az 57. percben, ettől pedig lendületbe jöttek a hazaiak, nem sokkal később a csereként beküldött Mathieu-ről pattant a labda a saját kapujába.

Izgalmassá vált ettől az összecsapás, mind a két csapat ment előre a győztes találat megszerzésének reményében. Végül maradt a 2-2, a Barca így is növelni tudta előnyét az Atléticóval szemben, és folytatta veretlen sorozatát, már 39 meccse nem találtak legyőzőre a gránátvörös-kékek.

Sanchez játékvezető egyébként nem vezette valami jól a mérkőzést, össze-vissza osztogatta a lapokat, valamikor a semmiért is felmutatta a sárgát, máskor pedig a zsebében felejtette a lapokat. Összesen 12-szer villant a sárga, nyolcszor hazai játékos kapta. Marcelino García Toralt, a hazaiak vezetőedzőjét már az első félidőben a lelátóra küldte, a hajrában pedig volt egy tizenegyesgyanús szituáció, aminél néma maradt a sípja, a Villarreal játékosainak és szurkolóinak legnagyobb bánatára.