Liverpool's Brazilian midfielder Philippe Coutinho (L) vies with Manchester United's Uruguayan defender Guillermo Varela during the UEFA Europa League round of 16, second leg football match between Manchester United and Liverpool at Old Trafford in Manchester, north west England on March 17, 2016. / AFP / OLI SCARFF

Európa Liga: hazai pályán sem nyert, így kiesett a Manchester United

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 03. 17. 22:56

A Dortmund kettős győzelemmel ment tovább a Tottenham ellen.

A csütörtök esti Európa Liga nyolcaddöntő visszavágók közül talán a legjobban várt mérkőzés a Manchester United – Liverpool összecsapás volt. Egy héttel ezelőtt a Pool 2-0-ra győzött az Anfield Roadon, de nagyobb előnyt is szerezhetett volna, a United David de Gea bravúrjainak köszönhetően maradt életben.

Az első nagy helyzetig a 18. percig kellett várni, akkor Lingard közeli fejesét bravúrral védte Mignolet. Ez után felpörögtek az események, itt is, ott is adódott nagyobb helyzet. Fél óra elteltével megszerezte a vezetést a United. Clyne teljesen feleslegesen buktatta Martialt a büntetőterületen belül, a sértett pedig értékesítette a tizenegyest (1-0).

A bekapott gól után hamar válaszolhatott volna a Klopp-csapat, de Sturridge szabadrúgása a lécen csattant, Henderson pedig ordító ziccerben rontott. A játékrész utolsó másodperceiben aztán összejött az egyenlítés, Coutinho  becsapta Varelát, majd gyönyörű mozdulattal a kapus válla mellett a kapuba emelt (1-1).

A fordulást követően már nem tudott újítani a van Gaal-csapat, a Liverpool végig kézben tartotta a második negyvenöt percet. A Vörösök előtt több lehetőség is adódott kontrából, de azokat rendre elszórakozták.

A Tottenham csapatának esélye sem volt, hogy ledolgozza a Dortmundban összeszedett háromgólos hátrányát, sőt a Borussia a White Hart Lane-en is győzni tudott, méghozzá egy Aubameyang duplával. A gaboni első gólja igazán szépre sikeredett.

A Sevilla tíz perc alatt eldöntötte a továbbjutást a Basel ellen. A svájci 0-0 után az andalúziai visszavágón a 35. percben Rami köszönt be, majd Gameiro duplázott két perc alatt.

A Braga az eredmény ellenére két szoros mérkőzésen kerekedett a Fenerbahce fölé, míg a Shaktar kettős győzelemmel ment tovább az Anderlecht ellen.

Eredmény – Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágó

Manchester United – Liverpool 1-1 (1-1)
Gólszerző: Martial (32. – büntetőből) ill. Coutinho (45.)
Továbbjutott: a Liverpool, 3-1-es összesítéssel

Tottenham Hotspur – Borussia Dortmund 0-2 (0-1)
Gólszerző: Son Heung-Min (74.) ill.  Aubameyang (24., 71.)
Továbbjutott: a Borussia Dortmund, 5-1-es összesítéssel

Braga – Fenerbahce 4-1 (1-1)
Gólszerző: Hassan (11.), Josue (67. – büntetőből), Stojiljkovic (74.), Silva (83.) ill. Potuk (45+3.)
Kiállítva: M. Topal (67.), Potuk (87.), Sen (90+7.)
Továbbjutott: a Braga, 4-2-es összesítéssel

Sevilla – Basel 3-0 (3-0)
Gólszerző: Rami (35.), Gameiro (44., 45.)
Továbbjutott: a Sevilla, 3-0-ás összesítéssel

Anderlecht – Shaktar Donetsk 0-1 (0-0)
Gólszerző: Alves da Silva (90+3.)
Kiállítva: Mbodji (87.) ill. Kucher (85.)