Front L-R: Sparta Praha's midfielder Ladislav Krejci, Sparta Praha's midfielder Marek Matejovsky and Sparta Praha's defender Mario Holek celebrate their victory over Krasnodar after the UEFA Europa League round of 32 second leg football match FC Krasnodar vs AC Sparta Praha in Krasnodar on February 25, 2016. AFP PHOTO / KIRILL KUDRYAVTSEV / AFP / KIRILL KUDRYAVTSEV

EL: tovább tart a Sparta Praha tündérmeséje

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 03. 17. 20:53

Kiesett az ősszel még a Bajnokok Ligájában szereplő Leverkusen.

Csütörtök este hét órától három nyolcaddöntő visszavágóját rendezték a labdarúgó Európa Ligában. A legnagyobb meglepetést a cseh Sparta Praha okozta, amely hatalmas meglepetést okozva bejutott a legjobb nyolc közé. A csapat vezetőedzője az a Zdenek Scasny, aki a 2011-2012-es szezonban a DVSC-TEVA vezetőedzője volt.

A csehek 1-1-ra végeztek az odavágón a Lazio ellen, majd a Stadio Olimpicóban rendezett második mérkőzésen gyakorlatilag tizenkét perc alatt eldöntötték a továbbjutást. a tizedik percben Dockal lőtt a tizenhatos előteréből a kapu jobb oldalába (0-1).

Két perccel később Krejci is a kapuba talált, miután egy középre passzolt labdát gyakorlatilag ugyanoda lőtte, ahova csapattársa nem sokkal korábban (0-2).

Itt még nem volt vége a prágai csodának, közvetlenül az első félidő lefújása előtt Julis kanalazta a labdát a bal sarokba (0-3).

A második félidőben több gól már nem született, így tovább folytatódik a Sparta tündérmeséje. A cseh együttes az előző körben az FK Krasnodar csapatát ejtette ki, a csoportkörben pedig a Schalke 04 mögött, de az Asteras Tripolis és az APOEL Nicosia előtt végzett.

A spanyol párharcban a Valencia ledolgozta a Bilbaóban összeszedett egygólos hátrányát, és sokáig úgy tűnt, hogy bejut a negyeddöntőbe. Aztán a 76. percben jött Aduriz, és a továbblőtte a baszkokat.

A Bayer Leverkusennek sokba került a Villarreal otthonában elszenvedett vereség, a Gyógyszergyáriak hazai pályán sem tudtak nyerni, így kiestek.