Hatalmas mázlival nyert a Real Madrid

Nem sziporkázott Zidane csapata az újonc otthonában.

A Kanári-szigetekre, a Las Palmas otthonába látogatott a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában. A hazaiak a 15. helyről várhatták a mérkőzést, viszont a legutóbbi három bajnokijukat megnyerték. A Real harmadik volt, hét ponttal a városi rivális Atlético mögött.

Az első nagy helyzet a Las Palmas előtt adódott, a 10. percben egy erőszakos labdaszerzés után Willian José belelőtte a labdát a kimozduló Navas kapusba. A 24. percben Cristiano Ronaldo lépet ki, de a lövését Javi Varas szögletre tolta. A pontrúgás után Sergio Ramos fejelt a bal felsőbe (0-1).

A szünet után az első húsz perc inkább a durvaságról szólt, előbb Isco könyökölte le ellenfelét, majd Pepe lábára léptek rá. Utána mindent megtett az egyenlítésért az újonc, de Navas eszén nem tudtak túljárni. A 73. percben egy érdekes jelenet játszódott le a pályán. A játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt a vendéglátóknak, mert úgy vélte, Navas hazaadás után vette fel a labdát. A szabadrúgás Casemiro lábáról pattant ki.

A hajrában a csereként beálló Mateo Kovacic csúnyán eladott egy labdát, a végig jól játszó Willian José egyenlíteni tudott (1-1).

De itt még nem volt vége, egy szöglet után Casemiro bólintott a kapuba (1-2).

A Real-siker azt jelenti, hogy a madridiak hátránya négy pont az Atlético, és tizenkettő a Barcelona mögött. A Las Palmas maradt a tizenötödik. Zinedine Zidane együttese egy hét múlva hazai pályán látja vendégül a Sevillát.