Napoli's Argentinian forward Gonzalo Higuain (L) celebrates after scoring as his teammate Napoli's Spanish forward Jose Maria Callejon gestures during the Italian Serie A football match SSC Napoli vs AC Chievo Verona on March 5, 2016 at the San Paolo stadium in Naples. / AFP / CARLO HERMANN

A korán bekapott gól sem zavarta meg a Napolit

2016. 03. 06. 06:46

Győzelmével a tabella élére ugrott a dél-olasz együttes.

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának szombati játéknapján lépett pályára a bajnoki címért küzdő Napoli. A dél-olasz együttes a találkozót megelőzően második volt a tabellán, három ponttal a Juventus mögött, míg a Chievo a tizedik pozícióban tanyázott.

Rosszul indult a mérkőzés a Napoli számára, a második percben a román védő, Vlad Chiriches hibája után Nicola Rigoni büntetett (0-1). A korán bekapott gól nem zavarta meg a hazai együttest, négy perccel később egy laposan belőtt labdát Gonzalo Higuaín pofozott a kapuba (1-1).

A Chievo góljánál hibázó Chiriches javította hibáját a 38. percben, a hosszún lemaradtak róla, ő pedig a kapuba fejelt (2-1). A vendéglátók uralták a meccset, kapufát is lőttek, majd a 70. percben eldöntötték a három pont sorsát. Egy sakk-mattig játszott akciót José Callejón fejezett be (3-1).

Győzelmével a Napoli pontszámban beérte és jobb gólkülönbsége miatt meg is előzte a vasárnap Bergamóban pályára lépő Juventust. A Chievo maradt a tizedik, de két csapat is megelőzheti, ha az eredmények úgy alakulnak.