Meseszép gólok, kiállítás és pontosztoszkodás az észak-londoni derbin

A Tottenham nem tudta kihasználni, hogy közel egy félidőt emberelőnyben játszott.

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának első mérkőzésén rendezték az az észak-londoni derbit, azaz a Tottenham – Arsenal összecsapást. A hazaiak a második helyről várhattak az összecsapást, három ponttal lemaradva a listavezető Leicester City mögött, míg az Arsenal harmadik volt, hat pontra az éllovastól.

Mauricio Pochettino együttese kezdte aktívabban a mérkőzést, a harmadik percben egy gyorsan elvégzett bedobás után Erik Lamela hét méterről lőhetett, de a kísérletből bedobás lett. A hazaiak maradtak támadásban, a 25. percben megint az argentin került helyzetbe, de David Ospina óriási bravúrral védeni tudta a pattogós lövést.

A 39. percben aztán a semmiből vezetést szerzett az Arsenal, méghozzá egy csodagóllal. Danny Welbeck passzolt Hector Bellerínhez, a spanyol jobbhátvéd az üresen álló Aaron Ramsey elé tálalt, a walesi pedig nyolc méterről sarokkal a kapuba talált (0-1).

A második félidő első húsz percében több minden történt, mint máskor egy egész mérkőzésen. Előbb Francis Coquelin jutott a kiállítás sorsára, a 60. percben pedig egyenlített a Spurs. Egy szöglet után Toby Alderweireld közelről a kapuba lőtt (1-1).

Két perccel később már vezetett a Tottenham, Harry Kane kapott egy kiváló labdát, majd a tizenhatos oldalvonaláról óriási gólt csavart a bal felsőbe (2-1).

Szűk negyedórával a vége előtt emberhátrányban egalizáltak az Ágyúsok, Alexis Sanchez tört be három védő között, majd tizenkét méterről kapura lőtt, Hugo Lloris rosszul ért hozzá, így a kapuba vánszorgott a labda (2-2).

A döntetlen egyik csapatnak sem igazán jó, a Leicester egy esetleges Watford elleni sikerrel tovább növelheti előnyét a tabellán.