Tottenham Hotspur's Danish midfielder Christian Eriksen (L) vies with Arsenal's Egyptian midfielder Mohamed Elneny during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Arsenal at White Hart Lane in London, on March 5, 2016. / AFP / IKIMAGES / IKimages / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Meseszép gólok, kiállítás és pontosztoszkodás az észak-londoni derbin

2016. 03. 05. 15:37

A Tottenham nem tudta kihasználni, hogy közel egy félidőt emberelőnyben játszott.

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának első mérkőzésén rendezték az az észak-londoni derbit, azaz a Tottenham – Arsenal összecsapást. A hazaiak a második helyről várhattak az összecsapást, három ponttal lemaradva a listavezető Leicester City mögött, míg az Arsenal harmadik volt, hat pontra az éllovastól.

Mauricio Pochettino együttese kezdte aktívabban a mérkőzést, a harmadik percben egy gyorsan elvégzett bedobás után Erik Lamela hét méterről lőhetett, de a kísérletből bedobás lett. A hazaiak maradtak támadásban, a 25. percben megint az argentin került helyzetbe, de David Ospina óriási bravúrral védeni tudta a pattogós lövést.

A 39. percben aztán a semmiből vezetést szerzett az Arsenal, méghozzá egy csodagóllal. Danny Welbeck passzolt Hector Bellerínhez, a spanyol jobbhátvéd az üresen álló Aaron Ramsey elé tálalt, a walesi pedig nyolc méterről sarokkal a kapuba talált (0-1).

A második félidő első húsz percében több minden történt, mint máskor egy egész mérkőzésen. Előbb Francis Coquelin jutott a kiállítás sorsára, a 60. percben pedig egyenlített a Spurs. Egy szöglet után Toby Alderweireld közelről a kapuba lőtt (1-1).

Két perccel később már vezetett a Tottenham, Harry Kane kapott egy kiváló labdát, majd a tizenhatos oldalvonaláról óriási gólt csavart a bal felsőbe (2-1).

Szűk negyedórával a vége előtt emberhátrányban egalizáltak az Ágyúsok, Alexis Sanchez tört be három védő között, majd tizenkét méterről kapura lőtt, Hugo Lloris rosszul ért hozzá, így a kapuba vánszorgott a labda (2-2).

A döntetlen egyik csapatnak sem igazán jó, a Leicester egy esetleges Watford elleni sikerrel tovább növelheti előnyét a tabellán.