Hengerelt a Roma a forduló rangadóján

A vártnál jóval könnyedebben győzték le a Farkasok a Fiorentinát péntek este.

A Bajnokok Ligája-indulást érő harmadik helyért csatázó AS Roma és a Fiorentina az olasz fővárosban csapott össze a Serie A 28. fordulójának nyitómeccsén.

Az első játékrész derekán El Shaarawy nyitotta a gólok sorát, az egyiptomi támadó Salah átadását püfölte a kapuba.

Három perccel később már 2-0-ra vezetett a házigazda, Salah megpattanó lövése kötött ki a hálóban.

A félidő hajrájában el is döntötte a lényegi kérdéseket Luciano Spalletti alakulata, Perotti találatával a 38. percben 3-0 állt a stadion óriáskivetítőjén.

Még a szünet előtt szépíteni tudott ugyanakkor a firenzei különítmény, Ilicic tizenegyesénél tehetetlen volt Szczesny.

A térfélcserét követően ismét Salah villant, a Chelsea exjátékosa higgadt maradt ziccerben és a kapus lábai között a vonal mögé gurított.

A hátralévő játékidőben nem született újabb gól, a Roma örülhetett tehát a megérdemelt három pontnak és így valamelyest sikerült leszakítaniuk magukról a Fiorentinát a bajnoki tabellán.

Eredmény – Serie A, 28. forduló:

AS Roma-Fiorentina 4-1 (3-1)
Gólszerzők: El Shaarawy 22., Szalah 25., 58., Perotti 38., ill. Ilicic 45+3. – 11-esből