Az Egervári vezette Diósgyőr megtréfálta a Fradit

2016. 03. 05. 19:56

A csereként beálló Novothny az első labdaérintéséből gólt szerzett.

Az OTP Bank Liga 23. fordulójában a Ferencváros abban a tudatban léphetett pályára, hogy tovább növelheti tetemes előnyét a bajnokságban, ugyanis a délutáni mérkőzésen az Újpest kikapott az MTK ideiglenes otthonában. Thomas Doll csapatának ellenfele a ex-kapitány, Egervári Sándor vezette Diósgyőr volt.

A zöld-fehérek jól kezdték a mérkőzést, a tizedik percben Tamás húzta ki Böde lábát a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig Gera váltotta gólra (1-0). Sokáig nem örülhetett a listavezető, hét perccel később Bognár huszonkét méterről szépen kilőtte a jobb alsót (1-1).

A folytatásban a Fradi volt aktívabb, a miskolciak a távoli lövésekre és a kontrákra építettek. Sokáig úgy tűnt, Egervári taktikája egy pontot ér, de a hajrában már akkora nyomás alá került csapata, hogy nem tudták kihúzni döntetlennel.

A 85. percben egy szöglet után Lamah fejelt, Rados csak öklözni tudott, Pintér Ádám pedig közelről bepasszolta (2-1). Sokan már elkönyvelték a hazai siker, amikor érkezett Novothny és egy formás akció végén Dibusz mellett a kapuba lőtt a 89. percben (2-2).

A ráadásban újabb gólt szerzett a DVTK, de Bacsa találatát les miatt nem adta meg a játékvezető.

A játéknap többi mérkőzésén sem unatkoztak a nézők. A DVSC-TEVA úgy győzött 4-2-ra a Puskás Akadémia ellem, hogy a 24. percben már 3-2 volt az állás. Meglepetésre győzni tudott a Békéscsaba a Paks otthonában, míg a Videoton Felcsúton kerekedett a Haladás fölé. A Vasas egy pontot elhozott Kispestről, pedig bő húsz percet kettős emberhátrányban játszottak.

Eredmény – OTP Bank Liga, 23. forduló

Ferencváros – Diósgyőr 2-2 (1-1)
Gólszerző: Gera (10. – büntetőből), Pintér (85.) ill. Bognár (17.), Novothny (89.)
DVSC-TEVA – Puskás Akadémia FC 4-2 (3-2)
Gólszerző: Takács (12.), Szakály (17.), Horváth (20., 54.) ill. Mészáros N. (8. – öngól), K. Mészáros (24.)
Paks – Békéscsaba 0-2 (0-1)
Gólszerző: Eccleston (39.), Punosevac (62.)
Videoton – Haladás 2-1 (1-0)
Gólszerző: Oliveira (10.), Feczesin (71. – büntetőből) ill. Popin (65.)
Budapest Honvéd – Vasas 0-0
Kiállítva: Eppel (59.), Gazdag (69.)