EL: kicentizte a továbbjutást a Liverpool

Hazai pályán égett meg a Schalke, Bellarabi szinte egymaga intézte el a Sportingot.

Szerdán a Vanczák Vilmost foglalkoztatót Sion búcsújával kezdődött a labdarúgó Európa Liga legjobb tizenhat közé jutásáért rendezett párharcok visszavágója, csütörtökön pedig következett a meccsdömping. Az este hét órakor kezdődő találkozókon pályára lépett többek között a Liverpool, a Lazio, a Bayer Leverkusen és a Schalke 04 is.

A Liverpool az augsburgi 0-0 után gyorsan előnybe került az Anfield Roadon rendezett visszavágón. Egy kezesés után megítélt tizenegyest James Milner váltotta gólra. A folytatásban több nagy lehetőség is adódott Jürgen Klopp fiai előtt, Daniel Sturridge egy ízben a kapufát is eltalálta.

A második játékrész már nem volt túl izgalmas, a kapufát már korábban eltaláló angol csatár tíz méterről nem találta el a kaput. Az utolsó percekben nagyon nyomott a német gárda, de a továbbjutást jelentő gól elmaradt.

Gól nélküli első 45 perc gyorsan döntésre vitte a Lazio hazai környezetben a Galatasaray ellen. Az 59. percben Marco Parolo, egy perccel később pedig Felipe Anderson volt eredményes. A törökök gyorsan szépítettek, de a 70. percben beálló Miroslav Klose két minutummal eldöntötte a továbbjutás kérdését.

A Bayer Leverkusen színeiben Karim Bellarabi szinte egymaga döntött a Sporting ellen. A német válogatott támadó a lisszaboni ütközet egyetlen gólját szerezte, a visszavágón pedig duplázni tudott. Csak azért nem ő szerezte az összes Bayer-gólt, mert Hakan Calhanoglu a végén eredményes volt.

A Schalke 04 drukkerei az ukrajnai 0-0 után biztosan jobb eredményben reménykedtek a Sahtar Donyeck ellen. A Bajnokok Ligájából az EL-be kerülő Sahtar simán, három góllal diadalmaskodott Gelsenkirchenben.

Az Olympique Marseille a hazai vereség után majdnem kiharcolta a hosszabbítást Bilbaóban. de a baszkok Sabin Merino hajrában szerzett góljával bejutottak a nyolcaddöntőbe. Csatlakozott hozzájuk még a Fenerbahce, a Sparta Praha és a Valencia.

Eredmény – Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágó

Liverpool – Augsburg 1-0 (1-0)
Gólszerző: Milner (5. – büntetőből)
Továbbjutott: a Liverpool, 1-0-s összesítéssel

Braga – Sion 2–2 (1-2)
Gólszerző:  Josué (27. – 11-esből), Sztojiljkovics (48.),ill. Gekasz (16., 29.)
Továbbjutott: a Braga, 4–3-as összesítéssel

Lokomotiv Moszkva – Fenerbahce 1–1 (1-0)
Gólszerző: Szamedov (45.) ill. Mehmet Topal (83.)
Továbbjutott: a Fenerbahce, 3–1-es összesítéssel

Athletic Bilbao – Marseille 1–1 (0-1)
Gólszerző: Merino (81.) ill. Batshuayi (40.)
Továbbjutott: az Athletic Bilbao, 2–1-es összesítéssel

FK Krasznodar – Sparta Praha 0–3  (0-0)
Gólszerző: Marecek (51.), Frydek (57.), Fatai (70.)
Kiállítva: Kaboré (68., FK Krasznador)
Továbbjutott: a Sparta Praha, 4–0-s összesítéssel

Lazio – Galatasaray 3–1 (0-0)
Gólszerző: Parolo (59.), Felipe Anderson (61.), Klose (72.) ill. Yasin Öztekin (62.)
Továbbjutott: a Lazio, 4–2-es összesítéssel

Bayer Leverkusen – Sporting CP 3–1 (1-1)
Gólszerző: Bellarabi (30., 65.), Calhanoglu (87.) ill. Joao Mário (38.)
Továbbjutott: a Leverkusen, 4–1-es összesítéssel

Rapid Wien – Valencia 0–4 (0-0)
Gólszerző: Rodrigo (59.), Feguli (64.), Piatti (72.), Rúben Vezo (88.)
Továbbjutott: a Valencia, 10–0-s összesítéssel

Schalke – Sahtar Doneck 0–3 (0-1)
Gólszerző: Marlos (27.), Ferreyra (63.), Kovalenko (77.)