Augsburg's Ragnar Klavan (r) vies for the ball with Liverpool's Mamadou Sakho during the UEFA Europa League round of 32, second leg soccer match between Liverpool FC and FC Augsburg in Anfield, Liverpool, England, on 25 February 2016. Photo: Stefan Puchner/dpa

EL: kicentizte a továbbjutást a Liverpool

2016. 02. 25. 20:52

Hazai pályán égett meg a Schalke, Bellarabi szinte egymaga intézte el a Sportingot.

Szerdán a Vanczák Vilmost foglalkoztatót Sion búcsújával kezdődött a labdarúgó Európa Liga legjobb tizenhat közé jutásáért rendezett párharcok visszavágója, csütörtökön pedig következett a meccsdömping. Az este hét órakor kezdődő találkozókon pályára lépett többek között a Liverpool, a Lazio, a Bayer Leverkusen és a Schalke 04 is.

A Liverpool az augsburgi 0-0 után gyorsan előnybe került az Anfield Roadon rendezett visszavágón. Egy kezesés után megítélt tizenegyest James Milner váltotta gólra. A folytatásban több nagy lehetőség is adódott Jürgen Klopp fiai előtt, Daniel Sturridge egy ízben a kapufát is eltalálta.

A második játékrész már nem volt túl izgalmas, a kapufát már korábban eltaláló angol csatár tíz méterről nem találta el a kaput. Az utolsó percekben nagyon nyomott a német gárda, de a továbbjutást jelentő gól elmaradt.

Gól nélküli első 45 perc gyorsan döntésre vitte a Lazio hazai környezetben a Galatasaray ellen. Az 59. percben Marco Parolo, egy perccel később pedig Felipe Anderson volt eredményes. A törökök gyorsan szépítettek, de a 70. percben beálló Miroslav Klose két minutummal eldöntötte a továbbjutás kérdését.

A Bayer Leverkusen színeiben Karim Bellarabi szinte egymaga döntött a Sporting ellen. A német válogatott támadó a lisszaboni ütközet egyetlen gólját szerezte, a visszavágón pedig duplázni tudott. Csak azért nem ő szerezte az összes Bayer-gólt, mert Hakan Calhanoglu a végén eredményes volt.

A Schalke 04 drukkerei az ukrajnai 0-0 után biztosan jobb eredményben reménykedtek a Sahtar Donyeck ellen. A Bajnokok Ligájából az EL-be kerülő Sahtar simán, három góllal diadalmaskodott Gelsenkirchenben.

Az Olympique Marseille a hazai vereség után majdnem kiharcolta a hosszabbítást Bilbaóban. de a baszkok Sabin Merino hajrában szerzett góljával bejutottak a nyolcaddöntőbe. Csatlakozott hozzájuk még a Fenerbahce, a Sparta Praha és a Valencia.

Eredmény – Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágó

Liverpool – Augsburg 1-0 (1-0)
Gólszerző: Milner (5. – büntetőből)
Továbbjutott: a Liverpool, 1-0-s összesítéssel

Braga – Sion 2–2 (1-2)
Gólszerző:  Josué (27. – 11-esből), Sztojiljkovics (48.),ill. Gekasz (16., 29.)
Továbbjutott: a Braga, 4–3-as összesítéssel

Lokomotiv Moszkva – Fenerbahce 1–1 (1-0)
Gólszerző: Szamedov (45.) ill. Mehmet Topal (83.)
Továbbjutott: a Fenerbahce, 3–1-es összesítéssel

Athletic Bilbao – Marseille 1–1 (0-1)
Gólszerző: Merino (81.) ill. Batshuayi (40.)
Továbbjutott: az Athletic Bilbao, 2–1-es összesítéssel

FK Krasznodar – Sparta Praha 0–3  (0-0)
Gólszerző: Marecek (51.), Frydek (57.), Fatai (70.)
Kiállítva: Kaboré (68., FK Krasznador)
Továbbjutott: a Sparta Praha, 4–0-s összesítéssel

Lazio – Galatasaray 3–1 (0-0)
Gólszerző: Parolo (59.), Felipe Anderson (61.), Klose (72.) ill. Yasin Öztekin (62.)
Továbbjutott: a Lazio, 4–2-es összesítéssel

Bayer Leverkusen – Sporting CP 3–1 (1-1)
Gólszerző: Bellarabi (30., 65.), Calhanoglu (87.) ill. Joao Mário (38.)
Továbbjutott: a Leverkusen, 4–1-es összesítéssel

Rapid Wien – Valencia 0–4 (0-0)
Gólszerző: Rodrigo (59.), Feguli (64.), Piatti (72.), Rúben Vezo (88.)
Továbbjutott: a Valencia, 10–0-s összesítéssel

Schalke – Sahtar Doneck 0–3 (0-1)
Gólszerző: Marlos (27.), Ferreyra (63.), Kovalenko (77.)