FC Midtjylland's Danish midfielder Jakob Poulsen (L) vies with Manchester United's Spanish midfielder Ander Herrera during the UEFA Europa League round of 32, second leg football match between Manchester United and and FC Midtjylland at Old Trafford in Manchester, north west England, on February 25, 2016.
 / AFP / OLI SCARFF

EL: 18 éves újonc duplázott a végén gálázó Unitedben

2016. 02. 25. 22:56

Kiesett a Napoli és Paulo Sousa együttese is.

A hét órakor kezdődő mérkőzésekkel nem korántsem ért véget a labdarúgó Európa Liga a csütörtöki napra. Az esti meccsdömping közül a leginkább várt összecsapás a Manchester United – Midtjylland találkozó volt. A dán együttes egy hete hazai pályán 2-1-re nyerni tudott, így előnyből várhatta a visszavágót.

Louis van Gaal 13 sérülttel “büszkélkedhetett”, amely gyorsan tizennégyre nőtt, ugyanis a bemelegítés során Anthony Martial. Kiesése miatt a mindössze 18 éves újonc, Marcus Rashford kapott lehetőséget. Vad II. István sípszavára kezdődött a mérkőzés, amelynek első gólját meglepetésre a Midtjylland szerzett vezetést. Az odavágón is betaláló Pione Sisto becsapta védőjét, majd a jobb alsó lőtt a 28. percben (0-1).

Sokáig nem örülhettek a dánok, négy perccel később Memphis Depay középre lőtt labdáját Nikolaj Bodurov a saját kapujába lőtte (1-1). Még a szünet előtt megfordíthatták volna a hazaiak, de Juan Mata tizenegyesét kivédte a kapus.

A fordulást követően maradt támadásban a United, a vezetést a 63. percben tudták megszerezni. A kényszerűségből a kezdőbe vezényelt Rashford passzolt a kapu közepébe Mata visszatett labdája után (2-1).

A 72. percben a magyar spori került a középpontba, amikor Jesse Lingard műesésénél jogosan nem ítélt büntetőt. Három perccel később megint Rashford érkezett, kísértetiesen hasonló gólt szerzett, mint 12 minutummal korábban (3-1). A hajrában a második tizenegyest belőtte a United, Mata után Ander Herrera nem hibázott (4-1). A legvégére szétesett a dán csapat, még a sokat kritizált Depay is gólt szerzett (5-1).

A Borussia Dortmund hazai pályán 2-0-ra nyert az FC Porto ellen, így kényelmes helyzetből várhatta a visszavágót. A párharc végleg a 23. percben dőlt el, akkor Iker Casillas előbb hatalmasat védett Marco Reus lövésénél, majd Pierre-Emerick Aubameyang ismétlése után a kapufáról lepattanó bepattant a lábáról.

Kiesett a sorozatból a Paulo Sousa irányította Fiorentina. Az olasz együttes hazai pályán előnyt szerzett (2-1), de az angol bajnokságban remeklő Tottenham kiharcolta a továbbjutást.

A címvédő Sevillának az is belefért, hogy a háromgólos odavágón aratott győzelem után kikapjon Norvégiában. A Baselnek nagyon sokat ért az idegenben lőtt két gól a St. Etienne ellen. Ugyanis a svájciak sokáig vezettek, de a francia gárda az utolsó percben egyenlített, de Luca Zuffi ráadásban szerzett találata hazai továbbjutást ért.

Búcsúzni kényszerült a sokak szerint a végső győzelemre is esélyes Napoli. Az olaszok egygólos hátrányból várhatták a visszavágót, de nem tudták legyőzni a Villarrealt, így kiestek. A spanyoloknál hihetetlen gólt lőtt Tomas Pina.

Eredmény – Európa Liga, a tizenhat közé jutásért, visszavágó

Manchester United – Midtjylland 5-1 (1-1)
Gólszerző: Bodurov (32. – öngól), Rashford (63., 75), Herrera (87. – büntetőből), Depay (90.) ill. Sisto (28.)
Kiállítva: Romer (89.)
Továbbjutott: a Manchester United, 6-3-as összesítéssel

Basel – St. Etienne 2-1 (1-0)
Gólszerző: Zuffi (15., 90+2.) ill. Sall (90.)
Kiállítva: Embolo (84.) ill. Eysseric (82.)
Továbbjutott: a Basel, 4-3-as összesítéssel

FC Porto – Borussia Dortmund 0-1 (0-1)
Gólszerző: Casillas (23. – öngól)