Manchester City's Argentinian forward Sergio Aguero (R) vies with Dynamo Kiev's Ukrainian midfielder Denys Garmash during the UEFA Champions league round of 16, first leg, football match FC Dynamo Kyiv vs Manchester City  FC at the NSC Olimpiski stadium in Kiev on February 24, 2016.   AFP PHOTO / GENYA SAVILOV / AFP / GENYA SAVILOV

Bajnokok Ligája: fél lábbal a nyolc között a City

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 02. 24. 22:35

Eindhovenben nem született gól, így minden nyílt a visszavágó előtt.

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcai közül szerdán az utolsó két odavágót is lejátszották. A kiírásnak megfelelően a csoportmásodikok otthonában rendezték az első mérkőzést, így a Manchester City a Dinamo Kijev, míg az Atlético Madrid a PSV Eindhoven vendége volt.

Dinamo Kijev – Manchester City

A hazaiak kezdték aktívabban a mérkőzést, Yarmolenko lövésszerű beadása kicsúszott Hart kezéből, és a kapufára pattant a labda. A City negyedóra játék után megszerezte a vezetést, egy szöglet után Sergio Agüero elé került a bőr, ő pedig nem hibázott (0-1).

Az előny birtokában már nyugodtabban játszott Manuel Pellegrini csapat, több veszélyes helyzetet is ki tudtak alakítani, de Agüero és Yaya Touré is pontatlan volt. Az angol bajnokság negyedik helyezettje a 40. percben újabb gólt szerzett, az első gólt szerző argentin tette Sterling elé a játékszert, ő pedig átlőtte a hosszúra, az érkező David Silva pedig bepasszolta (0-2).

Az öltözőben alapos fejmosást kaphattak a kijevi futballisták, hiszen gyorsan összejött a szépítés. Vida bal oldali beívelését Otamendi kifejelte, de Buyalskyy ráküldte, amely a védőn megpattanva került a hálóba (1-2).

A gól után becsülettel küzdött mindkét csapat, de igazán nagy helyzet egyik oldalon sem alakult ki. Egészen a 79. percig, akkor a hazaiak gólszerzője lőtt Yarmolenko előkészítése után, de Hart kitornázta a jobb alsó elől.

Az utolsó percekben végleg eldönthette volna a párharcot a City, de Yaya Touré három lépésről a bal alsó mellé bólintott. Az elefántcsontparti az utolsó percben már nem hibázott, 21 méterről csavart a jobb felsőbe (1-3), így a lényegi kérdések megválaszolásra kerültek.

PSV Eindhoven – Atlético Madrid

A jó iramú első félidőben Vietto és Griezmann járt a legközelebb a gólhoz a vendégek részéről, de az argentin pöckölését a gólvonal elől ki tudta rúgni Bruma, míg a francia egy az egyben ment a kapusra, de Zoet védeni tudta az emelést. Az eindhoveniek egy büntetőt kérhettek számon a játékvezetőn , Locadia esett össze Gabi mellett, de Orsato sípja néma maradt.

Pröpper lábában maradt a PSV vezetése, de kapura húzott lövését Oblak reflexmozdulattal hárítani tudta.

A fordulás utáni első 15 percben inkább a madridiaknál volt többet a labda, de a legveszélyesebb helyzet mégis az ő kapujuk előtt adódott. Egy beadás után Koke becsúszva mentett, de kis híján a saját kapujába pattant a labda. A 62. percben már mindenki gólt látott, Godin hiába fejelt a kapuba, de előtte felmászott védője hátára, így a spori érvénytelenítette a találatot.

A 68. percben egy hatalmas esélyt kapott az Atlético, mert Pereiro szűk 15 perc alatt összeszedett két sárgát, így mehetett zuhanyozni. A tíz emberre fogyatkozó vendéglátók a hátralévő bő húsz percben a felezővonalat is alig lépték át, viszont a védekezésük masszív volt.

A csereként beálló Fernando Torres járt a legközelebb a gólhoz, de lövésébe egy védő belefeküdt. A gólnélküli döntetlen azt jelenti, hogy minden nyílt a visszavágó előtt.