Juventus' coach Massimiliano Allegri attends the UEFA Champions League round of 16 first leg football match between Juventus and Bayern Munich at the Juventus Stadium in Turin on February 23, 2016.  AFP PHOTO / OLIVIER MORIN / AFP / OLIVIER MORIN

Allegri: Európában bátor futballra van szükség

2016. 02. 24. 10:57

A Juventus és a Bayern München játékosaiban és edzőiben is maradt hiányérzet a két csapat keddi, 2-2-vel zárult torinói Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjét követően - írja az MTI.

A mérkőzés első hatvan percében a németek játszottak nagy fölényben, 2-0-nál úgy tűnt, könnyedén nyerik a találkozót, és egyúttal a párharcot is eldöntik. A folytatásban azonban a Juventus magára talált, egyenlíteni tudott, sőt, a hajrában akár a győzelmet is megszerezhette volna.

Kétgólos vezetésünk után le kellett volna zárnunk a mérkőzést. Ami 2-0 után történt, azt nem lett volna szabad hagyni

– mérgelődött Arjen Robben, a müncheniek második góljának szerzője.

Higgadtabbnak és magabiztosabbnak kellett volna lennünk.

Bayern Munich's Spanish coach Pep Guardiola reacts during the UEFA Champions League round of 16 first leg football match between Juventus and Bayern Munich at the Juventus Stadium in Turin on February 23, 2016.  AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE / AFP / GIUSEPPE CACACE
Fotó: Europress fotóügynökség

A holland szélsőhöz hasonlóan Josep Guardiola, a csapat vezetőedzője is bánja a hajrában történteket, ugyanakkor igyekezett a pozitívumokat hangsúlyozni.

Ez nagyszerű Bajnokok Ligája-mérkőzés volt két kiváló együttes között

– mondta a sajtótájékoztatón a katalán szakember.

Remekül játszottunk, de nem szabad elfelejtünk, hogy a tavalyi döntős, a legutóbbi négy olasz bajnokság győztese volt az ellenfelünk, mely 15 meccset nyert sorozatban. Kicsit csalódott vagyok, hogy ezzel a játékkal nem tudtunk nyerni, de ilyen a futball.

A Bayern a győzelmet elbukta, ám a párharc egészét nézve kedvezőbb a helyzete ellenfeléénél, s ezt hangsúlyozta Karl-Heinz Rummenigge, a bajorok ügyvezetője is:

Nagyon jó eredményt értünk el, amely nyitva hagyta számunkra a kaput a továbbjutáshoz.

A Juventus trénere, Massimiliano Allegri dicsérte játékosait, különösen azért, ahogy felálltak kétgólos hátrányból. Ugyanakkor megemlítette, hogy az első félidőben nem megfelelő hozzáállásban játszott együttese.

A meccs tesztje volt annak, hogy képesek vagyunk-e ilyen szinten játszani. A második félidőben meglett a jutalma a bátrabb fellépésünknek

– vélekedett az olasz tréner.

A második játékrészben kicsit visszaálltak, mi pedig bátrabban futballoztunk, mint az elsőben. Ez az, ami kell nekünk. Európában bátor futballra van szükség, ami Olaszországban elég, az a nemzetközi porondon nem.

A szakember szerint a második félidei teljesítményre építhetnek a visszavágón, melyen mindenképpen győzniük kell.

Juventus' French midfielder Paul Pogba reacts after missing a goal opportunity during the UEFA Champions League round of 16 first leg football match between Juventus and Bayern Munich at the Juventus Stadium in Turin on February 23, 2016.   AFP PHOTO / OLIVIER MORIN / AFP / OLIVIER MORIN

A második mérkőzésen a legfontosabb, hogy ne kapjunk gólt, s támadószellemben futballozzunk, úgy, ahogy a második félidőben tettük

– nyilatkozta a mérkőzést követően Paul Pogba, a Juventus francia középpályása.

Hiszünk abban, hogy meg tudjuk csinálni, mert képesek vagyunk olyan játékra, ami ehhez kell.

A visszavágót március 16-án rendezik Münchenben.