Sokba került a Realnak Ronaldo kihagyott büntetője

Már kilenc pont Zidane csapatának hátránya a Barca mögött.

A spanyol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a Real Madrid a Málaga otthonába látogatott. Zinedine Zidane csapata győzelmi kényszerben volt, ugyanis a Barcelona szombaton nyerni tudott a Las Palmas ellen. Az AS Roma elleni szerdai BL-siker után a francia mester csak kényszerűségből változtatott a kezdőcsapatán.

Raphael Varane eltiltás, Karim Benzema pedig sérülés miatt nem került be a keretbe, a a római meccsen vállsérülést szenvedő James Rodriguez is csak a kispadon foglalt helyet.

A madridiak jól kezdték a mérkőzést, Cristiano Ronaldo a 33. percben egy szabadrúgás után fejelt a kapuba (0-1).

Apró szépséghiba, hogy a labda elrúgásának pillanatában lesen tartózkodott. Három perccel később duplázhatott volna a portugál, de tizenegyesét Idriss Kameni szép vetődéssel hárítani tudta.

A második félidőben Raul Albentosa egy középre lőtt labda után egalizálni tudott (1-1). A folytatásban már nem esett újabb gól, így egy ponttal gazdagodott a Real.

Ez pedig azt jelenti, hogy a Barcelona előnye már kilenc pont a madridiak előtt. A királyiak jelenleg másodikok a tabellán, de egy esetleges Atlético-siker után hátrébb csúszhatnak.