Pintér-gól a Fradiban, Egervári vereséggel mutatkozott be

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 02. 13. 17:26

Katasztrofálisan sikerült a Vasas német edzőjének debütálása. Kispesten győzött a Haladás.

Két hónapos szünet után folytatódott a labdarúgó OTP Bank Liga. Az NB I 20. fordulójában szombat délután négy mérkőzést rendeztek. A listavezető Ferencváros a sereghajtó Békéscsaba otthonába látogatott.

Remekül kezdte a találkozót Thomas Doll csapata. A kilencedik percben Hajnal Tamás végzett el szögletrúgást, Michal Nalepa visszafejelte, Pintér Ádám pedig kapásból kilőtte a bal felsőt (0-1). A félidő hátralévő részében a zöld-fehérek játszottak mezőnyfölényben, a hazaiak Dibusz Dénes kapujának előterébe is alig tudtak eljutni.

Könnyen kétgólosra nőhetett volna a Fradi előnye, egy szépen végigvitt támadás végén Stanislav Sesták közelről nem tudta bepofozni a labdát, de az is az igazsághoz tartozik, hogy a göröngyös talajon össze-vissza pattogott a játékszer.

A fordulás után szép csendben csordogált a mérkőzés, de igazán nem helyzetet nem tudott kialakítani. A német mester nem volt elégedett csapata játékával, nem egyszer toporzékolt az oldalvonal mellett.

Vereséggel debütált a Diósgyőr kispadján a korábbi szövetségi kapitány, Egervári Sándor. A miskolci együttes már a harmadik percben hátrányba került a Pancho Arénában, egy kezezés után Pekár László értékesítette a büntetőt (1-0).

A második játékrészben többször is egyenlíthetett volna a DVTK, de Novothny Soma lövése a kapufán csattant, majd egy szép összjáték után Barczi Dávid öt méterről leadott lövését védte Pogacsics Krisztián. Győzelmével a Puskás Akadémia elmozdult a kieső helyről.

Katasztrofálisan sikerült Michael Oenning bemutatkozása a Vasas kispadján. A Debrecen hazai környezetben lemosta az angyalföldi együttest. A Loki 35 perc után már 3-0-ra vezetett, sorrendben Bódi Ádám, Dr. Horváth Zsolt és Holman Dávid volt a gólszerző.

A második 45 perc során még egyszer beköszönt a Loki, Ibrahima Sidibe szezonbeli negyedik találatát jegyezte. A vendégeknél végigjátszotta a mérkőzést a télen hazatérő válogatott védő, Korcsmár Zsolt.

Kispesten győzött, így ideiglenesen a tabella második helyére ugrott a Szombathelyi Haladás. Mészöly Géza csapatának egyetlen gólját Stef Wils jegyezte az első játékrész utolsó előtti percében.

Az MTK – Paks mérkőzés elmaradt, mert a vendégek két dolgozójánál bakteriális fertőzést diagnosztizáltak.