Dzsudzsáktól várták a csodát, de az nem jött

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 02. 13. 14:27

A második félidőben két perc alatt esett két találat el is döntötte a három pont sorsát.

A török labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a 11. helyen álló Bursaspor látogatott a 15. pozícióban tanyázó Genclerbirligi együtteséhez. A két gárda között három pont volt a különbség, így nyugodtan nevezhetjük alsóházi rangadónak a mérkőzést.

A Bursaspor magyar válogatott szélsője, Dzsudzsák Balázs ismét a cserepadon kezdte a mérkőzést. Az első félidőben kiegyenlített mérkőzés zajlott a pályán, de inkább a hazaik alakítottak ki több helyzetet. A fordulást követően sem változott a játék képe, viszont a Genclerbirligi-gólok már nem maradtak el.

A 69. percben Ante Kulusic vette be a Bursaspor kapuját, majd két perc múlva Moestafa El Kabir találta eldöntötte a három pont sorsát.

Dzsudzsák a 83. percben lépett pályára, csodát azonban ő sem tudott tenni. A válogatott csapatkapitánya a legutóbbi két bajnokin csak hét percet töltött a gyepen.

Győzelmével a a hazai gárda pontszámban beérte Dzsudzsákékat, és jobb gólkülönbsége miatt meg is előzte őket.