MADRID, SPAIN -FEBRUARY 13: Cristiano Ronaldo (R) of Real Madrid in action during La Liga Football match between Real Madrid and Athletic Bilbao at Santiago Bernabeu Stadium in Madrid, Spain on February 13, 2016. Burak Akbulut / Anadolu Agency

Cristiano Ronaldo bombagólja is kellett a Real győzelméhez

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 02. 13. 18:56

Már 21 gólnál jár a bajnokságban a portugál.

A spanyol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a Real Madrid hazai környezetben mérkőzött meg az Athletic Bilbao csapatával. Zinedine Zidane együttese a harmadik volt a találkozó előtt, míg a baszk gárda a hatodik pozícióból várhatta a kezdő sípszót.

A francia edző irányításával hazai pályán rendre gólfesztivált rendező Real korán előnybe került, a harmadik percben Cristiano Ronaldo a tizenhatoson belül egy csellel becsapta védőjét, majd nagyon kilőtte a bal felsőt (1-0).

Sokáig nem örülhetett a Real, a tizenegyedik percben Raphael Varane szerencsétlen becsúszása majdnem öngólt eredményezett, a védő “kísérletét” még kitolta Keylor Navas, de Javier Eraso közelről a kapuba lőtt (1-1).

A királyi gárda még a szünet előtt kétgólos előnyre tett szert. Előbb James Rodriguez lőtte ki a jobb sarkot (3-1), majd Toni Kroos bombázott a kapuba CR kiváló átadása után (4-1).

James gólja:

Kroos találata:

A fordulás után még két gól esett, igaz akkor már emberhátrányban játszott a madridi alakulat, a nem élete mérkőzését játszó Varane mehetett idő előtt zuhanyozni. A portugál klasszis három perccel a vége előtt megszerezte 21. bajnoki gólját (4-1).

A végeredményt Gorka Elustondo állította be, aki a 90. percben fejelt szép mozdulattal Navas kapujának jobb alsó sarkába (4-2).

Eredmény – Primera División, 24. forduló

Real Madrid–Athletic Bilbao 4–2 (3-1)
Gólszerző: C. Ronaldo (3., 86.), James Rodríguez (37.), Kroos (45.) illetve Eraso (11.), Elustondo (90.)