Bayern Munich's Dutch midfielder Arjen Robben and Bochum's Janik Haberer (R) vie for the ball during the German Cup (DFB Pokal) quarter final football match Vfl Bochum v Bayern Munich on February 10, 2016 in Bochum, western Germany. / AFP / PATRIK STOLLARZ / RESTRICTIONS: ACCORDING TO DFB RULES IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO IS NOT ALLOWED DURING MATCH TIME. MOBILE (MMS) USE IS NOT ALLOWED DURING AND FOR FURTHER TWO HOURS AFTER THE MATCH.

Német Kupa: besétált a négy közé a Bayern

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 02. 10. 22:25

Utolsóként Pep Guardiola együttese biztosította helyét az elődöntőben.

Szerda este az utolsó negyeddöntőt is lejátszották a Német Kupában. Papíron ez volt a legsimább párharc, ugyanis a Bayern München látogatott a másodosztályú Vfl Bochum otthonába. Pep Guardiola csapata végig irányította a mérkőzést, a vezetést a 39. percben szerezte meg Robert Lewandowski.

A lengyel gólvágó egy összjáték után lőtt a hosszú sarok felé, a labda a kapufáról pattant be (0-1).

Az első félidő utolsó perceiben végleg eldőlhetett volna a mérkőzés. A 43. percben ugyanis a csereként beálló Jan Simunek jutott a kiállítás sorsára, de a megítélt büntetőt Thomas Müller kihagyta.

A fordulást követően sem változott a játék képe, főleg úgy, hogy a bajorok emberelőnyben voltak. Az utolsó elődöntős kiléte végleg eldőlt a 66. percben, amikor Thiago Alcántara lőtt a kapuba Müller visszagurított labdája után (0-2).

Az utolsó percben Lewandowski megszerezte második gólját, így kialakította a végeredményt (0-3).

Korábban a Dárdai Pál vezette Hertha BSC, és Kleinhesiler László csapata is bejutott a legjobb négy közé a Borussia Dortmund mellett.

Eredmény – Német Kupa, negyeddöntő

Vfl Bochum – Bayern München 0-3 (0-1)
Gólszerző: Lewandowski (39., 90.), Thiago (61.)
Kiállítva: Simunek (43.)

Korábban játszották:
Bayer Leverkusen – Werder Bremen 1-3 (1-2)
Gólszerző: J. Hernandez (22. – büntetőből) ill. García (31.), Pizarro (42. – büntetőből), Grillitsch (82.)
Kiállítva: Wendell (41.)
Vfb Stuttgart – Borussia Dortmund 1-3 (1-2)
Gólszerző: Rupp (21.) illetve Reus (5.), Aubameyang (31.), Mkhitaryan (89.)
1. FC Heidenheim – Hertha BSC 2-3 (1-2)
Gólszerző: Feick (10.), Schnatterer (82. – büntetőből) illetve Ibisevic (14., 21.), Haraguchi (58.)