Német Kupa: besétált a négy közé a Bayern

Utolsóként Pep Guardiola együttese biztosította helyét az elődöntőben.

Szerda este az utolsó negyeddöntőt is lejátszották a Német Kupában. Papíron ez volt a legsimább párharc, ugyanis a Bayern München látogatott a másodosztályú Vfl Bochum otthonába. Pep Guardiola csapata végig irányította a mérkőzést, a vezetést a 39. percben szerezte meg Robert Lewandowski.

A lengyel gólvágó egy összjáték után lőtt a hosszú sarok felé, a labda a kapufáról pattant be (0-1).

Az első félidő utolsó perceiben végleg eldőlhetett volna a mérkőzés. A 43. percben ugyanis a csereként beálló Jan Simunek jutott a kiállítás sorsára, de a megítélt büntetőt Thomas Müller kihagyta.

A fordulást követően sem változott a játék képe, főleg úgy, hogy a bajorok emberelőnyben voltak. Az utolsó elődöntős kiléte végleg eldőlt a 66. percben, amikor Thiago Alcántara lőtt a kapuba Müller visszagurított labdája után (0-2).

Az utolsó percben Lewandowski megszerezte második gólját, így kialakította a végeredményt (0-3).

Korábban a Dárdai Pál vezette Hertha BSC, és Kleinhesiler László csapata is bejutott a legjobb négy közé a Borussia Dortmund mellett.

Eredmény – Német Kupa, negyeddöntő

Vfl Bochum – Bayern München 0-3 (0-1)
Gólszerző: Lewandowski (39., 90.), Thiago (61.)
Kiállítva: Simunek (43.)

Korábban játszották:
Bayer Leverkusen – Werder Bremen 1-3 (1-2)
Gólszerző: J. Hernandez (22. – büntetőből) ill. García (31.), Pizarro (42. – büntetőből), Grillitsch (82.)
Kiállítva: Wendell (41.)
Vfb Stuttgart – Borussia Dortmund 1-3 (1-2)
Gólszerző: Rupp (21.) illetve Reus (5.), Aubameyang (31.), Mkhitaryan (89.)
1. FC Heidenheim – Hertha BSC 2-3 (1-2)
Gólszerző: Feick (10.), Schnatterer (82. – büntetőből) illetve Ibisevic (14., 21.), Haraguchi (58.)