Heidenheim's Marc Schnatterer (L) in action against Berlin's Per Cilijan Skjelbred during the DFB Cup quarterfinal soccer match between 1. FC Heidenheim and Hertha BSC at the Voith Arena in Heidenheim an der Brenz, Germany, 10 February 2016. Photo: DANIEL MAURER/dpa

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: The DFB prohibits the utilisation and publication of sequential pictures on the internet and other online media during the match (including half-time). ATTENTION: BLOCKING PERIOD! The DFB permits the further utilisation and publication of the pictures for mobile services (especially MMS) and for DVB-H and DMB only after the end of the match.)

Dárdai vezetésével 35 év után elődöntős a Hertha

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 02. 10. 20:53

Másodosztályú ellenfél sem okozott gondot a Herthának.

Óriási lehetőség előtt állt a Dárdai Pál vezette Hertha BSC, ugyanis a másodosztályú 1. FC Heidenheim ellen juthatott be a Német Kupa elődöntőjébe. Nem kezdődött jól a mérkőzés a berliniek számára, egy szöglet után Arne Feick előzte meg a kapust, és a 10. percben előnyhöz juttatta a hazaiakat (1-0).

A kiegyenlített első félidőben sikerült fordítania a Herthának. A 14. percben Vedad Ibisevic elé került Mitchell Weiser csúsztatása, a bosnyák pedig nem hibázott a kapu közvetlen közeléből (1-1).

Hét perccel később ugyanaz a két ember hozta össze Dárdaiék vezető gólját, akkor Ibisevic egy beadás után lőtt kapásból a rövid sarokba (1-2).

A hóesésben rendezett mérkőzésen több lehetősége is volt az egyenlítésre a vendéglátónak, de az 58. percben egy kiváló egyéni alakítás mindent eldöntött. A japán Genki Haraguchi kapta meg a labdát a tizenhatosnál, majd befelé húzott, két védőt kicselezett és a bal alsóba bombázott (1-3).

A hajrában újra izgalmassá vált a mérkőzés, egy jogosan megítélt büntetőt Marc Schnatterer értékesített nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt (2-3). A hátralévő percekben már megőrizte előnyét a fővárosi alakulat, így 1981 után ismét ott van az elődöntőben.

A négy között már ott van Kleinheisler László csapata a Werder Bremen, és a Borussia Dortmund.

Eredmény – Német Kupa, negyeddöntő

1. FC Heidenheim – Hertha BSC 2-3 (1-2)
Gólszerző: Feick (10.), Schnatterer (82. – büntetőből) illetve Ibisevic (14., 21.), Haraguchi (58.)