Serie A: a szerencsével sem állt hadilábon az AS Roma

El Shaarawy megtáltosodott a klubváltás óta.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának nyitómérkőzésén az ötödik AS Roma látogatott a hetedik Sassuolo otthonába. A két együttes kiegyenlített mérkőzést játszott, a Farkasok valamelyest több veszélyes helyzetet alakítottak ki, de így is kellett egy kis szerencse a győzelmükhöz.

A fővárosi együttes vezető gólját az egyiptomi Mohamed Salah szerezte meg a 11. percben. A villámléptű támadó most nem a gyorsaságának köszönheti a gólját, hanem kiváló rúgótechnikájának. Salah húsz méterre a kaputól kapta meg a labdát, majd gyönyörűen csavart a jobb sarokba (0-1).

A hajrában otthont tarthatta volna az egyik pontot a Sassuolo, de tizenegyeset hibáztak. Egy középre tett labda után Radja Nainggolan hátulról rácsúszott Lorenzo Pellegrinire, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott, és kiállította a belga középpályást. Az ítélet végrehajtó Domenico Berardi volt, aki fölé lőtt.

A ráadás negyedik percében eldöntötte a három pont sorsát az AS Roma. A második mérkőzésén megszerezte második gólját új csapatában Stephan El Shaarawy (0-2). Az olasz támadó ősszel gólt nélkül zárt az AS Monaco színeiben, egyelőre nagyon bejött neki a klubváltás.

Sikerével a fővárosi gárda pontszámban (41) beérte a negyedik Intert, de Roberto Mancini fiai szerdán a Chievo ellen visszaállíthatják a három pontos differenciát. A Sassuolo marad hetedik, de a többi mérkőzés eredményétől függően akár a kilencedik helyre is visszacsúszhat.