Atletico Madrid's French forward Antoine Griezmann (L) vies with Barcelona's Croatian midfielder Ivan Rakitic during the Spanish league football match FC Barcelona vs Club Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on January 30, 2016.   AFP PHOTO/ JOSEP LAGO / AFP / JOSEP LAGO

A Barcelona legyűrte a kettős emberhátrányban futballozó Atléticót

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 01. 30. 18:11

Három pontra nőtt a katalánok előnye, de Messiék egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

Rangadót rendeztek a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, az FC Barcelona otthonába az Atlético Madrid látogatott. A két csapat egyaránt 48 ponttal állt a mérkőzés előtt, amelyet a Matracosok kezdtek jobban. Saul Niguez tekerését Claudio Bravo tolta ki a jobb felsőből a második percben.

Nyolc perccel később már vezetett a mérkőzést letámadással kezdő Atlético. A középre tett labdát az üresen hagyott Koke kapásból lőtte a jobb alsóba (0-1).

A huszadik perc magasságában átvette a játék irányítását a hazai csapat. A 30. percben Jordi Alba elfektette védőjét, a begurított labdát pedig Lionel Messi továbbította a rövid alsóba (1-1).

Már a szünet előtt vezetett a Barcelona. Dani Alves a félpályáról indította Luis Suárezt, aki megverte az első gólnál is hibázó José Gimenezt, majd Jan Oblak lábai között a hálóba lőtt (2-1).

Az első játékrész utolsó előtti percében tíz emberre fogyatkozott az Atlético. A felezővonalnál Filipe Luis letalpalta Messit, azonnal villant a piros. A fordulás után majdnem egyenlített a Simeone-csapat, Antoine Griezmann repült be egy beadásra, Bravóban hatalmas mázlival elakadt a labda.

A 65. percben jött a második piros. Diego Godin aprította honfitársát, megkapta a második sárga lapját, így ő is mehetett zuhanyozni. A hátralévő időben már nem sok minden történt. A Barcelona előnye így három pontra nőtt, de a katalánok egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.