A Barca útban idei első trófeája felé

A spanyol Király Kupa negyeddöntőjéből összesítésben 5-2-es győzelemmel jutott tovább a katalán csapat szerda este.

Már az odavágón, Bilbaóban is 2-1-re nyert a Barcelona, így e párosításban elég nagy kockázatot vállalt az, aki a szerda este Király Kupa negyeddöntő visszavágóján a vendégek továbbjutására fogadott.

Ennek ellenére a Camp Nou közönsége azt látta a 12. percben, hogy Aduriz a félpályánál leveszi kapusa kirúgását és valami elképesztően mesteri módon teszi be üres területre a beinduló Inaki Williams elé a labdát, aki köszönte szépen és összetettben egalizálta az állást (0-1).

A Barcelona játékában az a szép, hogy bármi is történjen a mérkőzésen, néggyel vezetnek, vagy éppen szokatlan módon haza pályán állnak vesztésre, a játékstílusukon jottányit sem hajlandóak változtatni.

A konok tiki-takázás a második félidő elején hozta meg a gyümölcsét.

Az 53. percben Messi centerezését Luis Suárez váltotta gólra (1-1), majd a 81.-ben Dani Alves jobboldali beadását követően Gerard Piqué fejesével már 2-1-re vezetett a Barca. Az i-re a pontot Neymar tette fel a  92. percben.

A Barca két legnagyobb vetélytársa, a Real Madrid és az Atlético Madrid sem érdekelt már a kupában, így, ha már fogadással kezdtük, fejezzük is be azzal: a Barca végső Copa del Rey győzelmét nagyjából 1,2-es oddsszal adjuk…