Hatgólos thrillerben ikszelt a Chelsea

Az észak-londoni együttes a 98. percben egyenlített az Everton ellen a Premier League 22. fordulójában.

A Guus Hiddink vezetőedző szerint még mindig a kiesés elkerüléséért küzdő Chelsea szombaton az Evertont látta vendégül a Stamford Bridge-n és az első játékrészt gól nélküli döntetlennel zárták a felek.

A szünet után viszont felpörögtek az események. A félidő negyedik percében egy élesen középre tett labdába Terry ért bele szerencsétlenül és öngóljával megszerezte a vezetést a liverpooli különítmény.

Szinte még fel sem ocsúdott a sokkból a házigazda, amikor Mirallas megduplázta a vendégek előnyét.

Szűk egy órával a rendes játékidő vége előtt Diego Costa tolta el a lasztit a kapus mellett, majd az üres kapuba lőtt, ezzel visszahozva csapatát a meccsbe.

Újabb két perc elteltével már 2-2 állt az eredményjelzőn, Costa adta vissza a kölcsönt Fabregasnak, aki higgadtan gurított a jobb alsó sarokba.

A 90. percben újabb fordulat következett: az Everton szögleténél Funes Mori használta ki Courtois helyezkedési hibáját.

A találkozó 98. percében, amikor talán már a legvérmesebb Chelsea-szurkolók sem hittek a pontszerzésben, az előre húzódó Terry sarokkal pöccintett a hálóba és döntetlenre mentette a rangadót.