Chelsea's Brazilian-born Spanish striker Diego Costa (C) celebrates scoring his team's third goal with Chelsea's Brazilian midfielder Oscar (L) and Chelsea's Brazilian midfielder Willian during the English Premier League football match between Crystal Palace and Chelsea at Selhurst Park in south London on January 3, 2016. AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 75 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. / AFP / ADRIAN DENNIS

Hiddink irányításával először győzött a Chelsea

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 01. 03. 16:22

Sikerrel kezdte az új esztendőt a bajnoki címvédő.

José Mourinho december közepén történt menesztése után Guus Hiddink lett a angol labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Chelsea menedzsere. Sunderland elleni sikert még a lelátóról nézte a holland, a Fekete Macskák ellen Steve Holland és Eddie Newton meccselt.

Hiddink eddig egy Watford, valamint egy Manchester United elleni döntetlent tudott letenni az asztalra. Vasárnap délután a forduló előtt az ötödik helyen álló Crystal Palace otthonába látogatott a bajnoki címvédő. Visszakerült a Kékek kezdőjébe a rengeteget kritizált Cesc Fabregas, aki meg is hálálta a bizalmat. A 29. percben hatalmas passzt adott Diego Costának, aki Oscar elé tálalt, a brazil pedig az üres kapuba passzolt (0-1).

Hatalmas futballt nem mutatott be a Chelsea, de talán számukra most nem is ez a legfontosabb. Rossz hír a szurkolóknak, hogy Eden Hazard már a találkozó elején megsérült, őt Pedro váltotta.

A második játékrészben hat perc alatt eldöntötte a három pont sorsát a vendég csapat. Előbb a 60. percben lőtt Willian bődületesen nagy gólt a rövid felsőbe (0-2).

A 66. percben a második gólt szerző brazil lőtt keresztbe egy labdát, amelyet Diego Costa passzolt a kapuba (0-3). A spanyol csatár eddig két meccsen lépett pályára Hiddink irányítása alatt (a United elleni összecsapást eltiltás miatt kihagyta), és már a harmadik gólját jegyezte.

Győzelmével a Chelsea 20 fordulót követően a tizennegyedik a tabellán. a Palace veresége ellenére is hetedik.