Óriásit hajrázva nyert City

A 81. percben még hátrányban volt a Manchester City a Watford vendégeként, mégis begyűjtötte a három pontot.

A riválisok közül a listavezető Arsenal nyert szombaton, míg a Leicester City döntetlent játszott, így a Manchester Citynek is pontot, pontokat kellett volna szereznie ahhoz, hogy ne szakadjon le.

Az első félidőben inkább a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a másodikban pedig a Citynek volt egy nagy gólszerzési lehetősége, Fernandinho fejese azonban elkerülte a kaput. Szinte azonnal büntetett a Watford, igaz Kolarov hathatós közreműködésével: egy szöglet után a védő pechesen csúsztatott a labdába, ami így a kapuban kötött ki.

Kolarov öngólja:

A folytatásban mind a két oldalon akadtak lehetőségek, a City több alkalommal is egyenlíthetett volna, míg a Watford le is zárhatta volna a meccset. A Darazsak nem éltek ezzel a lehetőséggel, erre pedig ráfáztak a hajrában, előbb ugyanis Yaya Touré, majd Agüero mattolta Gomest, a vége 1-2 lett.