Az 1963-64-es szezon óta nem történt ilyen a Liverpoollal

Jürgen Klopp együttese a West Ham United vendégeként kapott ki. Bogdán Ádám kispadozott.

Nem lehet azt mondani, hogy sokat kellett várni az angol labdarúgó-bajnokság első idei góljára. A Kalapácsosok hazai pályán nagyon bekezdtek a Pool ellen és már a 10. percben vezetéshez jutottak, majd nem sokkal később kapufát rúgtak. Bár a vendégek játéka feljavult valamelyest a folytatásban, megérdemelten vezetett egy félidőnyi játék után a West Ham.

2016 első Premier League-gólja:

A második játékrészt a Liverpool kezdte aktívabban, mégis a United szerzett újabb gólt, Carroll duplázta meg a londoniak előnyét. A Vörösök a lefújásig mindent megtettek annak érdekében, hogy legalább a szépítés összejöjjön, de maradt a 2-0.

A West Ham United idén oda-vissza legyőzte a bajnokságban a Liverpoolt. Erre az 1963-64-es szezon óta nem volt példa.