Yaya Touré ezt piszkosul bevarrta, de semmit sem ért vele

Arsenal-Manchester City rangadóval zárult a Premier League 17. fordulója.

Hiába játszott otthon az Arsenal, javarészt a Manchester City próbálkozott és veszélyeztetett eleinte. Az első félidőben többször is eljutottak Petr Cech kapuja elé, de Kevin de Bruyne és mások is pontatlanok voltak a végén.

Az Arsenal kétszer jutott el a City kapujáig, ellenben ezekből két gólt lőtt. Mesut Özil Theo Walcottnak (33. perc, 1–0), majd a lehető legjobbkor, közvetlenül az első félidő lefújása előtt Olivier Giroudnak adott gólpasszt (45. perc, 2–0).

A német-török srác egészen remek formát fut idén, már ami a társak kiszolgálását illeti.  Tizenhét forduló alatt két találatot szerzett, ellenben a tizenötödik gólpasszát jegyzi, ami azért durva!

Manuel Pellegrini cserékkel próbált frissíteni és váratlant húzni, de az Arsenal eléggé magabiztosan zárta a területeket, őrizte az előnyét és ahogy ilyenkor lenni szokott, Joel Campbell, majd Aaron Ramsey révén egy-egy kontra végén akár gólt is szerezhettek volna, de elpuskázták a helyzeteket.

A 82. percben Yaya Touré bal belsővel, nagyjából tizenhét méterről Puskás-díjas gólt lőtt (2–1), ennek köszönhetően az utolsó tíz percben horzsolta a háló az Arsenal védők hátát, de kitartottak. Arséne Wenger csapata fontos három pontot szerzett és immár négy ponttal megelőzi a veresége ellenére a harmadik helyen állomásozó Cityt.